piątek , 10 Lipiec 2020
Home » Aktualności » S.O.S!!! Niedługo może zabraknąć wody.

S.O.S!!! Niedługo może zabraknąć wody.

Wody Polskie – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach, który buduje zbiornik Racibórz ostrzega przed skutkami suszy. Polska należy do krajów o najuboższych zasobach wodnych w całej Unii Europejskiej. Specjalnie przygotowany filmik pokazuje jak może wyglądać nasz krajobraz gdy zabraknie wody. Czy mamy świadomość tego, że może to być całkiem nieodległa przyszłość? Kto i co może temu zaradzić? Odpowiedź jest prosta i oczywista – my, każdy z nas osobno, ale i wszyscy razem. I tylko my – indywidualnie każdy z nas i jako przedstawiciele firm i instytucji w których pracujemy i na które mamy wpływ. Wspólnie wołajmy więc – S.O.S!!! Ale samo wołanie nie wystarczy! Musimy skutecznie działać od zaraz i długofalowo na wielu płaszczyznach.

– Polska należy do krajów o najuboższych zasobach wodnych w całej Unii Europejskiej. Na jednego mieszkańca naszego kraju, w okresie suszy, przypada zaledwie 1000 m³ wody na cały rok. To nawet 4 razy mniej niż w innych krajach UE! Sytuację dodatkowo pogarszają zmiany klimatyczne, jakie obserwujemy w ostatnich latach. Naprzemiennie występujące nawalne deszcze oraz okresy suszy stanowią zagrożenie dla ludzi, gospodarki i środowiska. Są wyzwaniem dla współczesnej gospodarki wodnej – informuje Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach. Emisją filmu „Stop suszy” chce otworzyć społeczną dyskusję na ten temat.

*** Koniecznie przeczytaj i obejrzyj ten materiał:  https://www.naszraciborz.pl/site/art/1-aktualnosci/0-/75372-tak-moze-wygladac-krajobraz-raciborza-i-okolic-

Redakcja