środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Przed nami pierwszy styczniowy weekend.

Przed nami pierwszy styczniowy weekend.

Atmosfera świąteczna powoli mija, oczywiście nie licząc nadchodzącego święta Trzech Króli i świątecznego weekendu związanego z tym dniem. Zmieniają się więc również nieco nasze bieżące obowiązki. Może również znajdziemy odrobinę czasu na to, by w końcu po tych świętach …….. odpocząć. Będzie na to ,,owa” odrobina czasu, gdyż przecież już jutro popołudniu rozpoczniemy pierwszy styczniowy weekend. Cóż począć, takie jest życie. Niestety jest tak, że po świątecznym wypoczynku, trzeba odpocząć. Więc czyńmy to, póki jest pora zimowa, bo wraz z nadejściem wiosny przybędzie nam na powrót innych obowiązków. Pamiętajmy również o tym, że tegoroczna Wielkanoc przypada w kwietniu a więc już w trakcie zaawansowanej wiosny.

Tymczasem na dworze chwycił mróz i mamy umiarkowaną zimę ze śniegiem.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 4 stycznia br. – w 14 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 4 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 361 dni.

Przeżywamy 14 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -4oC.  W trakcie dnia podniesie się zaledwie do około -2oC, w tej chwili wynosi około -2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -8oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 754 – 751 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 87 – 80%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.06, zaś zmierzch około godz.: 16.35.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.45 zajdzie natomiast o godz. 15.57 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 12 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 48 minut. Dzisiejszy dzień jest już 9 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy o 7 godziny i 52 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 4 stycznia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 10 minut, 19 sekund i dłuższy od najkrótszego o 9 minut i 46 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Aniela, Angelika, Benedykta, Dobromir, Eugeniusz, Krystiana, Grzegorz i Tytusa. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Za starym przyjacielem jest jak ze starym płaszczem. Jest bardzo wygodny. Przybrał kształt mojego ciała, doskonale dopasował się do moich wypukłości i nie krępuje moich ruchów, a jedyną oznaką jego obecności jest ciepło, które czuję, gdyż on mnie ogrzewa”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jeżeli pszczoła w styczniu z ula wylatuje, rzadko pomyślny rok nam obiecuje”.

Od kilku godzin mamy styczniowy czwartek. Na dworze trwa zima, ale taka bez śniegu i mrozu. Czyżby więc znowu zimy miało nie być? A już na pewno w takim czasie kiedy powinna być. Za zimą umiarkowaną jesteśmy, natomiast nie zależy nam na ekstremalnych warunkach pogodowych. Miejmy więc nadzieję, że tak będzie. A już niedługo na horyzoncie pojawi się wizja zimowych ferii. Oby tylko wtedy pogoda sprzyjała wszystkim wypoczywającym. Byłoby fajnie, gdyby wtedy nastała umiarkowana zima – nieprawdaż?

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.   

Redakcja