poniedziałek , 17 Grudzień 2018
Home » Aktualności » Przed nami piękny weekend, wprowadzi nas w radosny okres oczekiwania.

Przed nami piękny weekend, wprowadzi nas w radosny okres oczekiwania.

weekendZa nami 11 miesięcy bieżącego roku. A to oznacza, że przed nami w 2017 r. pozostaje nam już tylko jeden – grudzień. Od razu musimy przyznać, że z utęsknieniem czekaliśmy na ten moment. I oto nadszedł i prawie równocześnie z tym faktem już w niedzielę rozpoczniemy okres Adwentu. Dzisiejszy dzień ma więc duży ciężar gatunkowy – jest bowiem pierwszym dniem grudnia, stanowi jednocześnie ostatnie przygotowanie do Adwentu i rorat. Reasumując, w najbliższą niedzielę rozpoczniemy radosny okres oczekiwania na Boże Narodzenie. Po drodze będziemy jeszcze mieli Barbórkę i Św. Mikołaja. To wszystko budować będzie przedświąteczną wspaniałą atmosferę i klimat. Obyśmy tylko potrafili spożytkować ją w należyty sposób i zdrowi byli! A tymczasem za oknem od przedwczoraj mamy zimę. Taką w pełnym jej wymiarze. Każdy kto musiał wczoraj i dzisiaj rano zmierzyć się z szuflą do odśnieżania, miotełką do oczyszczenia samochodu, a przede wszystkimi z panującymi na drogach warunkami, doskonale ,,zasmakował” smaku prawdziwej zimy. Jeśli dodamy do tego wczorajszą awarię i brak prądu w Rudach i okolicy, to mamy obraz niemal katastrofy. A to przecież tylko zima przyszła. Przyszła i znowu wielu z nas zaskoczyła. A już na pewno służby utrzymania ruchu drogowego, na chodnikach i nade wszystko służby energetyczne. Miłego dnia życzymy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 1 grudnia br., w 69 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 334 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 31 dni.

To już 69 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około 0oC. W trakcie dnia podniesie się do +2oC, w tej chwili wynosi około +1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +1oC. Od samego rana dzień jest pochmurny, mokry i chłodny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 743 – 734 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 94 – 82%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.50, zaś zmierzch około godz.: 16.16.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.25 zajdzie natomiast o godz. 15.46 w wyniku czego długość dnia wyniosła dokładnie 8 godzin i 21 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 39 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 3 minuty krótszy. Trwa okres dalszego skracania dnia na korzyść nocy. Dzień jest już krótszy od nocy o pełne 7 godziny i 14 minut. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2017 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 1 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 1 minutę, 48 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 18 minut, 18 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Eligia, Natalia, Platon, Edmund, Eligiusz, Blanka, Sobiesława i Gosława. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Jutro jest najważniejszą rzeczą w Twoim życiu. Przychodzi do nas o północy, bardzo czyste. Jest perfekcyjne, kiedy przychodzi i umiejscawia się w naszych rękach mając nadzieję, że nauczyliśmy się czegoś od wczoraj”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,W pierwszym tygodniu grudnia, gdy pogoda stała, będzie zima długo biała”.

No i mamy grudzień. W związku z tym, że w niedzielę rozpoczęliśmy Adwent, czas będzie nam mijał jeszcze szybciej niż zazwyczaj. Jest tak dlatego, gdyż będziemy uczestniczyć w przedświątecznej gonitwie za wszystkim. Stąd też kierujemy do naszych czytelników apel, by tak zorganizować nasz czas, aby przed tym się ustrzec. Miejmy czas na wszystko – również na chwile refleksji i zadumy nad czasem który tak szybko mija. I nade wszystko – odpoczywajmy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.   Redakcja