niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Przed nami piękny okres Przedwiośnia.

Przed nami piękny okres Przedwiośnia.

Meteorolodzy zapowiadają, że nad nasz kraj nadciąga ciepły front. Do Polski ,,wejdzie” od strony zachodnio-południowej. Miniony czwartek i piątek były więc tylko prologiem do pięknej wiosennej pogody.  Po pogodnej sobocie, niedziela ma być jeszcze ładniejsza, możemy więc spodziewać się prawdziwej wiosny. Temperatura może sięgnąć nawet 16 -17 oC. Jakże więc nie mówić o Przedwiośniu.

Podobnie ma być niemal w całym przyszłym tygodniu. Wiosna więc bardzo wyraźnie upomni się o swoje prawa. Ale zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Dlaczego? Ano dlatego, ze w kolejny weekend (17-18 marca br.) spodziewane jest znaczące ochłodzenie. Temperatura znowu znacznie się obniży – zwłaszcza nocą.

Ciepłe noce są gwarantem początku wegetacji roślin, dopóki więc temperatura nocą nie będzie w okolicach 8-10oC na plusie wiosna nie ruszy do przodu wielkimi krokami.

Patrząc na przewidywana ładna pogodę zachęcamy wszystkich do wyjścia na dwór, na słońce aby zażyć uroków budzącej się wiosny. Nasze organizmy upominają się przecież o ciepło, słońce i czyste powietrze. Miejmy nadzieję, że już niedługo wszystkie te zjawiska będą nam towarzyszyć co dnia. Tego naszym czytelnikom i samym sobie życzymy.

Redakcja