środa , 19 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Przed nami piękny jesienny długi weekend. Wiele radości i dobrego zdrowia życzymy naszym czytelnikom.

Przed nami piękny jesienny długi weekend. Wiele radości i dobrego zdrowia życzymy naszym czytelnikom.

Gdyby ktoś kazał nam wymienić najbardziej ulubiony dzień tygodnia, zapewne wysoko w tym rankingu znajdowałyby się piątek, sobota i niedziela. Z wielu względów – nade jednak za sprawą tego, że otwierają weekend i dają perspektywę  odpoczynku. Gorzej natomiast bywa z poniedziałkiem, stąd też z wielu ust można usłyszeć – jak ja nie lubię poniedziałku. Wydaje się więc, że taki punkt widzenia zdaje się być logiczny. Cóż jednak począć, poszczególne dni zmieniają się w koło, a my powinniśmy polubić wszystkie, wszakże to one tworzą całe nasze życie. Wniosek więc może być tylko jeden – każdy kolejny dzień powinniśmy przyjmować z wdzięcznością i starać się by przeżyć go najlepiej jak tylko się da. Z wielką radością witamy więc w piątek i kolejny jesienny dzień. Jednocześnie u progu kolejnego długiego weekendu.  Przypominamy wszystkim, że kolejny tydzień będzie miał 4 ,,czarne” dni, a więc mniej niż mamy to w ,,normalnym” tygodniu. A skoro mamy piątek, to już za ,,kilka chwil” rozpoczniemy 3-dniowy wypoczynek. Piękna sprawa.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 9 listopada br. w 48 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 313 dniem roku, do jego końca pozostały więc 52 dni.

Przeżywamy 48 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +5oC.  W trakcie dnia podniesie się zaledwie do około +15oC, w tej chwili wynosi około +13oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +16oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 749 – 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 89 – 68%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.17, zaś zmierzch około godz.: 16.44.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.50 zajdzie natomiast o godz. 17.10 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 20 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 40 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 1 godzinę i 15 minut. Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 5 godziny i 14 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 9 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin i 58 minuty, 1 sekundę i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 15 minuty i 17 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Genowefa, Teodor, Bogodar, Teodora, Ursyn i Nestor. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Kiedy ludzie mogą robić co chcą, zazwyczaj kogoś naśladują”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy w listopadzie liść na szczytach drzew trzyma, to w maju na nowe liście spadnie jeszcze zima”.

Przed nami niezła perspektywa – piątek i 3 dniowy weekend. W sumie więc tydzień powoli nam się kończy.  Przyznają Państwo, że niezła to perspektywa. Powoli jest już za nami pierwsza dekada listopada. W związku z powyższym możemy ( albo powinniśmy ) już troszeczkę pomyśleć o Andrzejkach, Mikołaju, Barbórce, a nawet świętach i Sylwestrze. Lepiej pewne działania podejmować na tyle wcześniej, by potem nie trzeba było się denerwować i działać w pośpiechu. Zachęcamy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.

Redakcja