czwartek , 25 Kwiecień 2019
Home » Aktualności » Przed nami piękna jesienna sobota.

Przed nami piękna jesienna sobota.

I tak oto kończy nam się miesiąc wrzesień. Jeszcze tylko dzisiaj i jutro i nastanie październik. Aż się nie chce w to wierzyć,  przecież nie tak dawno ,,dzieciarnia” rozpoczynała nowy rok szkolny. Tymczasem dzisiaj mają już za sobą niemal miesiąc ,,zakuwania”. Do końca roku pozostaje nam więc nieco ponad 3 miesiące. To doprawdy tak niewiele, że ani się nie spostrzeżemy a trzeba będzie się szykować do świąt. Do których? Och mamy ich trochę po drodze – Dzień Zmarłych, Zaduszki, Niepodległości, Barbórka, Mikołaj, i tak aż do świąt Bożego Narodzenia i końcówki roku z Sylwestrem.  W takich realiach witamy naszych czytelników w sobotę a więc w pierwszy pełny ( dwudniowy ) jesienny weekend tego roku. Za oknami jest piękna jesienna pogoda. Nad ranem termometry wskazywały jednak tyko +4°C.   Było więc bardzo chłodno. Teraz jest jednak pięknie. To cudownie, gdyż nagle pojawiła się możliwość spędzenia miło czasu w lesie na grzybobraniu, lub na zwykłym spacerze. Pomimo upałów i suszy latem, na przełomie lata i jesieni popadało i grzyby się jednak pojawiły. Ku naszemu szczęściu i radości. Zapraszamy więc do lasu na miłe i ,,owocne” chwile.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 29 września br. w 7 dniu astronomicznej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 272 dniem roku, do jego końca pozostały więc 93 dni.

Przeżywamy 7 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +4oC.  W trakcie dnia spadnie do około +14oC, w tej chwili wynosi  około +8oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +16oC. Od samego rana dzień jest bardzo pogodny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 752 – 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 76 – 47%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.11, zaś zmierzch około godz.: 19.00.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.43 zajdzie natomiast o godz. 18.30 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 47 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 13 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 3 godzin i 43 minuty. Widać więc, że długość dnia jest już krótsza niż nocy o 26 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 29 września jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godziny i 38 minuty, 18 sekund i dłuższy od najkrótszego o 3 godzin, 41 minut i 48 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Franciszek, Michalina, Michał i Rafał. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Prosiłem o wszystko by cieszyć się życiem, dałeś mi życie bym cieszył się wszystkim”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Widać zwykle z twarzy, co się w sercu waży”.

Patrząc na niebo widzimy, że czeka nas ładny jesienny dzionek. To prawda, z rana jest chłodno, ale mamy nadzieję, że słońce zrobi swoje i ogrzeje otaczający nas świat. A my róbmy swoje, byle tylko jak najdłużej na dworze, byle tylko jak najwięcej na słońcu. Dzień jest już krótszy od nocy, taki obrót sprawy wymusza na nas inne funkcjonowanie. A wszystko za sprawą szybko zapadających ciemności. Pozytywne jest tylko to, że coraz więcej czasu mamy wieczorami na wypoczynek. Korzystajmy więc z tej okoliczności, wszakże nie żyjemy tylko po to, by pracować.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej jesiennej soboty.    Redakcja