wtorek , 19 Luty 2019
Home » Aktualności » Przed nami ostatni weekend tej wiosny.

Przed nami ostatni weekend tej wiosny.

Witamy w ostatni piątek tegorocznej wiosny. A skoro piątek, to lada co rozpoczniemy ostatni wiosenny weekend. Jaki on będzie? Pod względem pogody raczej pogodny. W pozostałym zakresie taki jaki go wykreujemy. Wszakże sami mamy zasadniczy wpływ na to co, kiedy i jak robimy. Jakby więc na to nie patrzeć, przeżywamy ostatni tydzień tegorocznej wiosny. Najpiękniejsza pora roku zmierza więc ku końcowi, a przed nami Lato. W dalszej perspektywie widzimy już wyraźnie koniec roku szkolnego i początek letniej kanikuły. To już doprawdy ostatnie dni szkolnej harówy. Od tego okresu dzieli nas już zaledwie 1 tydzień. Już za parę dni przyjdzie więc nam podsumować wiosnę i ocenić jaka ona była. Będziemy również snuć nasze plany na letni wypoczynek, dlatego wielu z nas będzie szukało odpowiedzi na pytanie – jakie będzie tegoroczne Lato? O tych prognozach napiszemy już niebawem. A póki co, na dworze mamy ładną pogodę. W stosunku do minionych ciepłych dni na termometrach wczoraj mieliśmy mniej o blisko 10 stopni! Poza tym pogoda bardzo się ustabilizowała. Głowy możemy więc podnieść w górę a wtedy z całą pewnością ujrzymy zbliżający się weekend.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 15 czerwca br. w 87 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 165 dniem roku, do jego końca pozostały więc  200 dni.

I wreszcie mamy 87 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +13oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +22oC, w tej chwili wynosi  około +18oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +23oC. Od samego rana dzień jest pogodny, z lekkim zachmurzeniem. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 743 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 89 – 63%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.50, zaś zmierzch około godz.: 21.36.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.35 zajdzie natomiast o godz. 20.58 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 23 minuty. Noc będzie więc miała 7 godzin i 37 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 8 godziny i 21 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy.  Księżyc znajduje się w fazie –  nów. Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 15 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 minut, 17 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin i 21 minut, 1 sekundę.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Abraham, Angelina, Bernard, Biernat, Jolanta, Leonida, Lotar, Nikifor, Wit i Witold. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Bogacz rozdziera szaty, ubogi wychodzi ze skory”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Na Elżbiety kiedy leje, złe latu robi nadzieje”.

Przed nami jest ostatni 2-dniowy weekend tegorocznej Wiosny. Już za kilka dni pożegnamy tą porę roku i powitamy Lato. Mało tego, po kolejnych kilku dniach tego roku osiągniemy połowę roku i od tej chwili roczek 2018 będzie nam już leciał ,,z górki”. Przed nami jednak letnia kanikuła, a więc wręcz kapitalna perspektywa na skuteczny wypoczynek. Mamy nadzieję, że w trakcie tych 60 kilku dni każdy z nas znajdzie dla siebie kilkanaście dni, by odpocząć i ,,wyłączyć” się ze swoich codziennych obowiązków. Wszystko po to, by odbudować psychikę, oraz oczywiście nadwątlone nasze siły fizyczne.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.    Redakcja