niedziela , 23 Wrzesień 2018
Home » Aktualności » Przed nami ostatni weekend tegorocznej wiosny

Przed nami ostatni weekend tegorocznej wiosny

wiosna_w_ogrodziePrzeżywamy ostatnie dni Wiosny. Dni w którym coraz częściej spoglądać będziemy w stronę Lata, wszakże ono zawita do nas już za 4 dni. Patrząc jednak na meteorologów i ich prognozy pogody na najbliższe dni, można wysnuć wniosek, że będziemy mieli przeciętny okres. Wiosna w swoim ostatnim akcie nie pokaże Latu co czynić powinno. Pamiętajmy, że przez blisko 90 dni sama była kapryśna, sama tak naprawdę długo nie była wiosną. Na dokładną ocenę mijającej pory roku nadejdzie jeszcze czas, ale dla nas jest już ważne tylko to jakie będzie lato. Bo to przecież przed nami letnia kanikuła. W szkołach trwa finisz w nauce i nauczyciele dokonują ostatecznej kwalifikacji wiedzy uczniów. Potem pozostanie już tylko dzień zakończenia tegorocznego roku szkolnego i adios szkoło na 2 miesiące. Super perspektywa. Tymczasem już za kilka godzin rozpoczniemy ostatni weekend tej wiosny, kolejny będzie już weekendem letnim.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 17 czerwca br. Dzisiejszy dzień jest 89 dniem tegorocznej kalendarzowej wiosny, 169 dniem w 2016 roku, do końca roku pozostały więc 196 dni.

To już 89 dzień tegorocznej Wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +20°C. W trakcie dnia nie podniesie się i wynosić będzie +22°C, w tej chwili wynosi około +21°C. Temperatura odczuwalna wynosić będzie +23°C. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 740-733 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 8 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 89 – 65%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.35, zajdzie natomiast o godz. 20.59 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 24 minuty. Noc ma więc 7 godzin i 36 minut. Dzisiejszy dzień jest więc 1 minutę dłuższy od poprzedniego i o 8 godzin i 14 minut dłuższy od najkrótszego dnia w roku. Widać, że dzisiejszy dzień jest już znacznie dłuższy od dnia najkrótszego. Długość dnia wyraźnie się zwiększa, tak będzie do czerwcowego Św. Jana. Księżyc znajduje się w fazie ? pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Adolf, Adrianna, Franciszek, Izara, Laura, Rajner i Waleriana. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Jeśli nie wiesz co czynisz, to rób to w sposób elegancki?.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czerwiec daje dni gorące, kosa brzęczy już na łące?.

Przeżywamy ostatni tydzień wiosny, za kilka godzin rozpoczniemy ostatni weekend tej pory roku. A po nim do lata pozostaną już tylko godziny. Za tą zmianą szybko kroczy letnia kanikuła i wiara tysięcy dzieci, młodzieży i nas dorosłych w to, że wakacje będą piękne, tak jak to ,,zawdy? było. I wcale nie chodzi nam o to, by cały czas panował upał, tylko by pogoda była dla wszystkich do przyjęcia. Przecież również chwile chłodu latem czasami są bardzo wskazane i potrzebne. A deszcz jest nieodzowny.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.       Redakcja