poniedziałek , 20 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Przed nami ostatni weekend listopada.

Przed nami ostatni weekend listopada.

weekendOd Adwentu dzielą nas już tylko 2 dni. Najwyższa więc pora szykować się do niego a potem do świąt. Mamy dla naszych czytelników zaproszenie na cykl 4 niedzieli adwentowych na Kiermasz Adwentowy do rudzkiego Opactwa. Tak, tak. Już od najbliższej niedzieli, nawet gdybyśmy chcieli, nie da się uciec od klimatu zbliżających się świąt. Mamy nadzieję, że do tego duchowego klimatu dopasuje się drugi klimat, mianowicie pogoda. Wszystko wskazuje na to, że czekają nas pogodne, ale chłodne dni. Nie będzie to zima z prawdziwego zdarzenia, ale o namiastce zimy z całą pewnością będziemy mogli już mówić. Pomimo, że od tej kalendarzowej dzielą nas jeszcze dokładnie 4 tygodnie. Tymczasem na dworze po kilku dniach bardzo ładnej pogody pada lekki deszcz i jest jakoś tak nieprzyjemnie. Mimo tego życzymy dobrego i przyjemnego dzionka.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 25 listopada br., w 64 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 330 dniem roku, do jego końca pozostało więc 36 dni.

To już doprawdy 64 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +6oC. W trakcie dnia podniesie się do +7oC, w tej chwili wynosi około +6oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +6oC. Dzień od samego rana jest pochmurny i deszczowy. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 749 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 94 – 83%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.17, zajdzie natomiast o godz. 15.50 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 33 minuty. Noc ma więc 15 godzin i 27 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 3 minuty krótszy. Jest on już o 6 godzin i 54 minuty krótszy od nocy. Trwa okres dalszego skracania się dnia na korzyść nocy. Od dzisiejszego dnia nocy będzie przybywać coraz szybciej. Księżyc znajduje się w fazie ? ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Erazm, Katarzyna i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Nic, co robisz, nie jest stratą czasu, jeśli umiesz mądrze korzystać z własnych doświadczeń?.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Dzień Katarzyny jaki, cały grudzień taki?.

Pogoda pogorszyła się w stosunku do tego co mieliśmy przez ostatnie dni. Wierząc jednak meteorologom, powtarzamy za nimi, że pogoda się ustabilizuje na w miarę znośnym poziomie. Tyle tylko, ze będzie chłodniej. W takiej to aurze przyjdzie nam za kilka dni żegnać listopad i witać miesiąc grudzień. A po tym powitaniu przed nami będzie się rozpościerał już tylko najpiękniejszy okres w roku kalendarzowym ? okres przedświąteczny.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.   Redakcja