niedziela , 21 Kwiecień 2019
Home » Aktualności » Przed nami ostatni przedświąteczny weekend.

Przed nami ostatni przedświąteczny weekend.

Czy Państwo dacie temu wiarę, czy też nie – to właśnie biegnie nam ostatni październikowy tydzień. Do końca miesiąca pozostało niespełna 6 dni. Coraz bardziej zbliża się więc listopad. Jeszcze tylko kilka dni i wejdziemy w przedostatni miesiąc roku. Powoli więc będziemy szykować się  do końcówki br. Tak, tak, nawet żeśmy się nie spostrzegli, a kolejny roczek nam mija.  Póki jednak co, to mamy przedświąteczny tydzień. Zgodnie z naszymi obawami, pod względem poprawności pogody nie jest on najlepszy. Taka informacja nie jest dla nas budująca, zwłaszcza w aspekcie naszych przygotowań do Święta Zmarłych i Zaduszek. Wciąż jednak mamy nadzieję na to, że lada co wypogodzi się na tyle, że czekające nas prace na cmentarzach wykonamy w pełnym komforcie. Jest jednak tak, że meteorolodzy zapowiadają dni takie mokre i chłodne. A czas pokaże jak będzie.

Tymczasem mamy piątek i za kilka godzin rozpoczynamy kolejny jesienny weekend.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 26 października br. w 34 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 299 dniem roku, do jego końca pozostało więc 66 dni.

Przeżywamy 34 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +8oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +12oC, w tej chwili wynosi  około +10oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +12oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 741 – 739 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 82 – 71%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.52, zaś zmierzch około godz.: 18.09.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.26 zajdzie natomiast o godz. 17.34 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 8 minut. Noc będzie więc miała 13 godzin i 52 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 2 godzin i 2 minuty. Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 3 godziny i 28 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 26 października jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin i 13 minut, 7 sekund i dłuższy od najkrótszego o 2 godzin, 2 minuty i 3 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Lucyna, Ludmiła, Lutosław i Łucjan. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: „Nikt nie ma dostatecznie dobrej pamięci aby kłamać zawsze z powodzeniem”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy październik ciepło trzyma, zwykle mroźna bywa zima”.

Mamy piątek. Ze względu na panującą aurę, jest on dniem trudnym, biorąc pod uwagę nasze samopoczucie. Trwający tydzień jest już niestety ostatnim październikowym pełnym tygodniem. Czy nowy miesiąc – listopad przyniesie nam jeszcze piękną jesień, czy też poprowadzi nas w stronę zimy? Miejmy nadzieję, że stanie się to pierwsze a przed nami jest jeszcze prawdziwa złota jesień i dni pełne słońca i ciepła. Tęsknimy za nimi – nieprawdaż?

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.

Redakcja