środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Przed nami kilka pogodnych i słonecznych dni.

Przed nami kilka pogodnych i słonecznych dni.

W lekko zimowej scenerii przeżywamy kolejne dni tygodnia. Za oknami mamy lekko mroźną jesień, ale bardzo słoneczną. Jeśli jednak dać wiarę meteorologom, to już kolejny weekend będzie bardziej zbliżony do okresu jesiennego niż zimowego. Słońce ma panować prze kolejnych kilka dni. Może to i dobrze, bowiem odwykliśmy już od tego, że jak ma być jesień, to niech ona będzie, zaś jeśli nastanie zima, to niech troszeczkę przymrozi i posypie śniegiem. Tak, żeby tak jak dawniej bywało – jak zima to zima, jak jesień, to jesień. Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie. Póki co weźmy pod uwagę następujący fakt – mianowicie zbliża się lekkie ocieplenie i słoneczne dni. Siłą rzeczy nocą temperatury mogą spadać w okolice zera, albo nieco niżej. Miłego dnia życzymy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 16 listopada br., w 55 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 320 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 45 dni.

To już 55 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -2oC. W trakcie dnia podniesie się do +8oC, w tej chwili wynosi około +6oC. Temperatura odczuwalna może wynosić nawet +8oC. Od samego rana dzień był mroźny, zimny i mglisty. Teraz świeci przeurocze słońce. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 753 – 751 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 87 – 74%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.27, zaś zmierzch około godz.: 16.32.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.02 zajdzie natomiast o godz. 16.00 w wyniku czego długość dnia wyniosła dokładnie 8 godzin i 58 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 2 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 2 minuty krótszy. Trwa okres dalszego skracania dnia na korzyść nocy. Dzień jest już krótszy od nocy o pełne 6 godziny i 4 minuty. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Ariel, Otmar, Aureliusz, Dionizy, Gertruda, Edmund i Agnieszka. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Życie jest ciężkie… Szczególnie jak owe życie dużo waży…”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Za młodu żyjesz marzeniem, na starość wspomnieniem”.

Mamy czwartek, a więc znajdujemy się w drugiej części kolejnego tygodnia roku. Tak doprawdy to przeżywamy jeden z ostatnich ,,normalnych” tydzień. Wszakże za 2,5 tygodnia rozpoczniemy Adwent. Widać więc już na horyzoncie wyraźnie ten przedświąteczny okres. Mając doświadczenie w tym jak szybko mija czas radzimy naszym czytelnikom, by w sposób właściwy przygotować się do tego okresu. Dobrze bowiem jest by ze wszystkimi przygotowaniami zdążyć na czas. A tego będziemy mieli coraz mniej.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.   Redakcja