niedziela , 18 Luty 2018
Home » Aktualności » Przed nami II tydzień Adwentu

Przed nami II tydzień Adwentu

adwent1_1No i mamy już II tydzień Adwentu. A to oznacza, że za sobą mamy już 2 niedziele adwentowe. Czas niestety ma to do siebie, że biegnie nieubłaganie. Dodatkowo krótkie jesienne dni dodatkowo przyspieszają bieg dni. Ostatnie dni są w większości pochmurne, z niewielką ilością słońca. Wszystko to może w sposób zdecydowany wpływać na nasze samopoczucie. Doprawdy w takich warunkach pogodowych ma prawo być złe. I trudno znaleźć na taką sytuację ,,lekarstwo?. Jedyna rada jaka ciśnie się na usta powinna brzmieć ? starajmy się przebywać jak najwięcej na dworze na ,,świeżym? powietrzu. Tyle tylko, że o takie jest trudno. Wszechogarnia nas bowiem zalegający smog dymów z kominów. Mamy niedzielę, więc każdy z nas powinien wypocząć na tyle, by zgromadzić siły na cały kolejny tydzień pracy i przedświątecznej gonitwy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 7 grudnia br., w 76 dniu astronomicznej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 340 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 25 dni. Natomiast do końca astronomicznej jesieni  pozostaje 16 dni.

To 76 dzień astronomicznej jesieni w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +3oC.  W trakcie dnia podniesie się i wynosić będzie +8oC w tej chwili wynosi około +5oC. Temperatura odczuwalna wyniesie +7oC. Od samego rana mamy typową jesienną pogodę. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 758 ? 754 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 86 – 81%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.31, zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 13 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o 23 minuty dłuższy od najkrótszego dnia w roku. Niestety, dzień skraca się coraz bardziej, przybywa natomiast nocy. Tak jest od czerwcowego Św. Jana i potrwa do samej Wigilii Bożego Narodzenia. Księżyc znajduje się w fazie ? ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Ambroży, Marcin, Ninomysł, Agaton, Marcisław, Józefa, Polikarp, Zdziemił i Sabin. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z  życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Bądź takim, abyś nie musiał czerwienić się sam przed sobą”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Święty Ambroży, zimy przysporzy?.

Za nami jest już II weekend Adwentu. Oj, jak ten czas mknie nie bacząc na nasze błagalne wzdychanie ? zwolnij! Niestety, nie zwolni a co najgorsze mija bezpowrotnie. Żadna chwila się już nigdy nie powtórzy. Żyjmy więc tak, aby każdą z nich przeżyć jak najlepiej się tylko da. Tego Państwu i sobie życzymy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego adwentowego poniedziałku.         Redakcja