wtorek , 19 Luty 2019
Home » Aktualności » Przed nami drugi wakacyjny tydzień.

Przed nami drugi wakacyjny tydzień.

Wakacje rozkręcają się na dobre. Dzieci, młodzież oraz wielu starszych rozpoczęło już swój wypoczynek. Pozostali niestety w ten czas muszą pracować. Po kilkunastu dniach nadejdzie jednak zmiana i role mogą się odwrócić. Tylko dzieci i młodzież wcale nie muszą się denerwować, bowiem przed nimi jest ponad 60 dni kanikuły. Przez ten okres można śmiało zaplanować sobie różnoraki wypoczynek, w wielu miejscach i mający różną formę. W zależności od aktualnie panującej pogody sami możemy sobie organizować wypoczynek wedle swojego uznania i możliwości finansowych. To jednak pieniądze nie muszą być głównym elementem skutecznego i efektywnego wypoczynku. Niekoniecznie bowiem musimy wypoczywać w dalekiej zagranicy. Proszę dać wiarę temu, że całodniowa wycieczka rowerowa z grupą przyjaciół ( a nawet samotnie ) w otaczające nas lasy, może być zbawienna dla naszego ciała i umysłu. Zachęcamy do takiej formy wypoczynku.

Mamy wakacyjny poniedziałek, po pochmurnym i chłodnym poranku ( +6oC ) w tej chwili dzień jest pogodny. Po ostatnich dniach, po opadach deszczu, wysuszona ziemia wchłonęła szybko całą wodę jak gąbka. Według meteorologów w pierwszej połówce lipca pogoda może niewiele odbiegać od tej z dnia dzisiejszego.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 2 lipca br. w 11 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 183 dniem roku, do jego końca pozostało więc  182 dni.

Przeżywamy 11 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +6oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +19oC, w tej chwili wynosi  około +13oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +20oC. Od samego rana dzień jest słoneczny ale chłodny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 – 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 84 -55%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.56, zaś zmierzch około godz.: 21.43.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.41 zajdzie natomiast o godz. 21.00 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 19 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 41 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 8 godziny i 19 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 6 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 2 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 minuty, 5 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 15 minut i 1 sekundę.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Aron, Bożydar, Jagoda, Juda, Martynian, Otto, Piotr i Urban. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Mówienie o własnych wadach już jest pocieszające”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy pająk w lipcu przychodzi, to za sobą deszcz przywodzi, gdy swą pajęczynę snuje, bliską burzę czuje”.

Wygląda na to, że tegoroczne lato ,,postanowiło” w swoich pierwszych dniach być chłodne, lub co najmniej przeciętne. Po wiosennych upałach, w bieżących dniach temperatura doszła do ,,normalnej” równowagi, jest więc chłodniej niż było i co najważniejsze okresami pada przejściowy deszcz. Zaplanujmy więc pod taką pogodę nasze dzisiejsze zajęcia. Kolejny tydzień ma być pod względem pogody bardzo umiarkowany. Może więc być fajnie i radośnie. Tego sobie i Państwu życzymy z głębi serca. Cały czas jednak mamy nadzieję, że w lato będziemy mieli ,,ludzkie” temperatury, a wszelkie zjawiska ekstremalne będą nas omijały z daleka.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.    Redakcja