niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Przed nami dni wielkiej zadumy i łączności z tymi których już nie ma. Nie zmarnujmy tych chwil.

Przed nami dni wielkiej zadumy i łączności z tymi których już nie ma. Nie zmarnujmy tych chwil.

Witamy wszystkich naszych czytelników w pierwszym dniu listopada br. Mamy Wszystkich Świętych. Piękny dzień, oczywiście patrząc na niego z perspektywy naszej łączności nas żywych z tymi, którzy odeszli już do Pana. Niech nikt z nas nie zawiedzie tych oczekiwań związanych z naszą wieloletnią tradycją. Przez kilkanaście ostatnich dni wyglądało na to, że pogoda w dniu Wszystkich Świętych będzie zła. Na przekór tym zapowiedziom mamy cudowny słoneczny dzionek. I taki będzie do samej nocy. I kolejne dni.

W zakresie trwającego święta, mamy nadzieję, że dzisiaj wszyscy spotykamy się w jednym miejscu, mianowicie na cmentarzach gdzie spoczywają nasi bliscy i znajomi. Niech na żadnej z tych mogił nie zabraknie dzisiaj i w najbliższych dniach znicza i zielonej gałązki pamięci. Jednocześnie będąc na grobach oddajmy się głębokiej zadumie nad życiem. Życiem naszych bliskich którzy już odeszli ale również nas samych żyjących.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w świąteczny czwartek 1 listopada br. w 40 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 305 dniem roku, do jego końca pozostało więc 60 dni.

Przeżywamy 40 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +8oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +19oC, w tej chwili wynosi około +10oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +22oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 749 – 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 72 – 56%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.03, zaś zmierzch około godz.: 16.58.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.36 zajdzie natomiast o godz. 17.23 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 47 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 13 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 1 godzinę i 42 minuty. Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 4 godziny i 26 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 1 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin i 17 minut, 16 sekund i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 42 minuty i 2 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Konradyn, Seweryn, Andrzej, Warcisław, Wiktoryna, Konradyna i Nikola. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Groby żołnierzy są najlepszymi kazaniami o pokoju”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Na Wszystkich Świętych od zrębu utnij gałąź dębu: jeśli soku nie ma, będzie tęga zima”.

Wszystkich Świętych i Zaduszki to szczególne dni dla nas wszystkich. Nie wyobrażamy sobie, aby ktokolwiek z nas nie odwiedził grobów najbliższych, a nawet jeśli takich grobów nie ma, by nie odwiedził miejscowego cmentarza biorąc udział we mszy świętej w ich intencji i za dusze zmarłych. Znicz można zapalić nawet anonimowo, nawet na nieznanej mogile, zwłaszcza wtedy jeżeli widzimy, że jest ona zaniedbana i nikt na niej światełka nie zapalił. To ważne, dla zachowania naszego człowieczeństwa.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego świątecznego czwartku.

Redakcja