wtorek , 19 Luty 2019
Home » Aktualności » Przed nami 2 miesięczna wakacyjna laba.

Przed nami 2 miesięczna wakacyjna laba.

No i długość dnia powoli zaczęła nam się skracać. Tak to już bywa od zarania dziejów. Przesilenie wiosenno-letnie trwa więc w najlepsze. Zaś lato rozkręca się coraz bardziej. W międzyczasie w piątkowe popołudnie rozpoczęły się upragnione letnie wakacje. Miejmy nadzieję, że w te dni pogoda ustatkuje się na jakimś znośnym poziomie, tak by tegoroczne wakacje rozpocząć w miarę w przyjemnej atmosferze – nie za gorąco i nie za zimno. Tymczasem za sobą mamy 2 wakacyjne dni ( sobota i niedziela ), mieliśmy w tych dniach przeciętną i raczej chłodną pogodę, co nie za bardzo korespondowało z faktem, że oto nadeszła letnia kanikuła. A dzisiaj rozpoczynamy nowy tydzień, pogoda po drastycznym ochłodzeniu powoli wraca do równowagi. Kolejne dni nie będą jednak upalne. Miłych wakacji życzymy wszystkim naszym czytelnikom.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 25 czerwca br. w 4 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 176 dniem roku, do jego końca pozostało więc  189 dni.

Przeżywamy 4 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +10oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +18oC, w tej chwili wynosi  około +15oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +19oC. Od samego rana dzień jest przejściowo pochmurny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 747 – 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 94 – 57%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.48, zaś zmierzch około godz.: 21.42.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.37 zajdzie natomiast o godz. 21.01 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 24 minuty. Noc będzie więc miała 7 godzin i 36 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 8 godziny i 24 minuty. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 1 minutę od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 25 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 minutę, 24 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 24 minuty i 12 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Dorota, Łucja i Wilhelm. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet już letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Najłatwiej jest znieść cudze cierpienie”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czerwiec temu się zieleni, kto do pracy się nie leni”.

Przeżywamy pierwszy tydzień tegorocznego lata. Jest jak na lato przystało – słonecznie i coraz cieplej. Niedawne tropikalne upały dobitnie pokazały nam jednak, że lato ma swoje blaski i cienie. Również wakacje stały się faktem, na twarzach uczniów widać już wyraźne wakacyjne rozprężenie. No ale nie ma się co dziwić, wszakże rozpoczynamy wakacje. Miłego i bezpiecznego wypoczynku życzymy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.    Redakcja