czwartek , 21 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Przed III kolejką rozgrywek: BUK, Jankowice – do 3 razy sztuka! Stal i Koziołki – utrzymać dobrą formę i wyniki.

Przed III kolejką rozgrywek: BUK, Jankowice – do 3 razy sztuka! Stal i Koziołki – utrzymać dobrą formę i wyniki.

Sezon piłkarski rozkręca się już na dobre. W klasach rozgrywek ,,A” i ,,B” kolejka z tego weekendu będzie już 3 z kolei. Po tych meczach każdy z nas będzie miał już pełen obraz tego co reprezentują sobą w tych rozgrywkach poszczególne drużyny. Bowiem wyniki z 3 kolejnych meczów stanowią już swoisty papierek lakmusowy w tej kwestii. Nie dla wszystkich drużyn z terenu naszej Gminy dotychczasowe wyniki stanowią podstawę do zadowolenia. Tak jedynie mogą mówić kibice Stali Koziołków. Zgoła inaczej wygląda to w przypadku BUK-u i Jankowic. Dzisiejsze i jutrzejsze mecze dają nam więc ostateczną odpowiedź na pytanie w jakiej sytuacji znajdują się poszczególne jedenastki. Miejmy więc nadzieję, że zarówno Jankowice jak i BUK zawojują tym razem skutecznie punkty, zaś Koziołki i Stal nie obniżą poziomu swojej gry i wyników. Tego wszystkim naszym drużynom życzymy. Poniżej przedstawiamy zestawienie poszczególnych meczów i ich terminy rozgrywania z odrobiną redakcyjnego przedmeczowego komentarza.

^^^ Klasa rozgrywek ,,A”:

Niedziela, 20.08.2017 godz. 17:00

*** KS Kornowac – LKS ,,BUK” Rudy

Beniaminek z Kornowaca, po nieudanym pierwszym meczu w sezonie z Lyskami, w drugiej kolejce pokonał ekipę Chałupek. Oznacza to, że na swym koncie ma 3 oczka, które pozwalają mu na zajmowanie 8 miejsca w tabeli. Z kolei  ,,BUK”Rudy po porażce i remisie ma tylko 1 punkt. Zajmują miejsce 12. Dojdzie więc do prestiżowego starcia spadkowicza z ligi okręgowej  i beniaminka.  Dodatkowego smaczku dodaje fakt, ze beniaminek,  przez rozgrywki ,,B” klasy przeszedł jak burza. Pewnym jest więc, że w niedzielę BUK nie będzie miał łatwego zadania. Trudno będzie o każdy ligowy punkt. Czy zawodnikom BUK-u uda się przypomnieć lepsze czasy, a może to Kornowac po raz kolejny zaskoczy rywala? Faktem jest to, że w swoich pierwszych meczach drużyna z Rud zagrała dobrze, stwarzała wiele okazji, marnując jednak z nich wiele, w tym również rzut karny! Z niecierpliwością oczekiwać wiec będziemy na wieści z Kornowaca.

^^^ B klasa – kolejka III

Sobota, 19.08.2017 godz. 16:00

*** LKS Zabełków – KS Stal Kuźnia Raciborska

Zabełków, który w cuglach wygrał poprzedni sezon w ,,C” klasie, jest póki co na dobrej drodze, by do niej wrócić. Po 2 meczach na swym koncie ma 0 punktów i w tabeli zajmuje miejsce 14. Najbliższy przeciwnik tego zespołu nie należy do łatwych. Będzie nim spadkowicz z ,,A” klasy, który w obecnym sezonie z 6 punktami na koncie zajmuje miejsce tuż za podium. Dodatkowo wydaje się faworytem sobotniej potyczki. Czy potwierdzi to na boisku? A może w trzecim meczu obecnego sezonu Zabełków w końcu zacznie grać tak, jak oczekują od tej drużyny jej kibice? Jedno jest pewne. Będzie to spotkanie niezwykle interesujące. My natomiast mamy nadzieję, że STAL pokaże swoje dobre oblicze i do Kuźni powróci z kompletem punktów.

Niedziela, 20.08.2017 godz. 15:00

*** LKS Ruda Kozielska – KS Przyszłość Rogów II

Plasująca się na 6 miejscu Ruda Kozielska podejmie w niedzielnym meczu na własnym stadionie ekipę lidera, czyli rezerw Przyszłości Rogów. Zespół gospodarzy ma na swym koncie 4 punkty. Rezerwa Rogowa 6. Jeśli mowa o wskazaniu faworyta, to będzie nim raczej ekipa gości. Koziołki jednak ostatnio potrafią pozytywnie zaskoczyć. Mamy nadzieję, ze i tym razem tak będzie a 3 punkty pozostaną w Kozi. Czy potwierdzi te przypuszczenia na boisku? Przekonamy się o tym już w niedzielę.

*** LKS Jankowice – LKS Ocice

Zespół gospodarzy, który póki co zawodzi swych kibiców, zmierzy się na własnym boisku ze spadkowiczem z ,,A” klasy, czyli LKS-em Ocice. Drużyna z Ocic zdobyła póki co 3 punkty, pokonując w inauguracyjnym meczu rezerwy Naprzodu Czyżowice. W drugim spotkaniu w okrojonym składzie zespół ten musiał uznać wyższość Pawłowa. Teraz udaje się do Jankowic, które choć plasują się dopiero na 12 miejscu, nie będą łatwym przeciwnikiem. Czy uda im się w końcu zdobyć punkty? Ocice zrobią wszystko, by temu zapobiec. Już w niedzielę, około siedemnastej przekonamy się, czy skutecznie. Jedenastka Michała Wilczka musi sobie tylko przypomnieć czasy gdy nie tak dawno gromiła wszystkich. Zapowiada się więc bardzo ciekawe widowisko.

Redakcja