poniedziałek , 25 Marzec 2019
Home » Aktualności » Prażymy się dalej!

Prażymy się dalej!

Tak jak zapowiadali meteorolodzy – pogoda nie odpuszcza. Grzeje mocno, pomimo wczorajszych bardzo mocnych opadów deszczu, w godzinach popołudniowych gorąc znowu powrócił. Tyle tylko, że był dosyć umiarkowany. A wszystko jednak za sprawą wspomnianych opadów deszczu. Dzisiaj natomiast za sobą mamy już bardzo ciepłą noc ( około +20oC ), przed nami natomiast zapowiadany jest najgorętszy dzień tego lata!!! Oj, ileż tych dni już było w tym roku? Jakby jednak się nie skończyło ( będzie rekord, czy tez nie ), w dniu dzisiejszym będzie potworny gorąc. Zapowiedzi mówią, że lokalnie temperatura w cieniu może przekroczyć +35oC!!!

Tymczasem gorący dzień rozkręca nam się na dobre. Bądźmy przygotowani na każdą okoliczność. A przed nami rozpościera się na horyzoncie kolejny 2-dniowy letni i wakacyjny weekend. Jaki on będzie, trudno z całą pewnością wyrokować. Nie mówimy już nawet o naszych nadziejach, bowiem ochłodzenie wreszcie musi nadejść. Tymczasem nieuchronnie zmierzamy do połówki miesiąca sierpnia. Co ten fakt oznacza, każdy z nas doskonale wie.

Dzisiaj trudno jest nam przekazywać kolejne informacje pogodowe na okres po 18 sierpnia br. Na sobotę 18.08.2018 r. zapowiadane jest +38oC w cieniu!!!!!

Mówią one jednak, że upały powrócą ze zdwojoną siłą!!! Już niedługo podamy w tej kwestii więcej szczegółów. Dzisiaj mamy nadzieję, że tym razem ,,szamani pogodowi” się mylą.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 9 sierpnia br. w 49 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 221 dniem roku, do jego końca pozostały więc 144 dni.

Przeżywamy 49 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +20oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +33oC, w tej chwili wynosi  około +28oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +35oC!!! Od samego rana dzień jest bardzo pogodny, słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745 – 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 68 – 42%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.50, zaś zmierzch około godz.: 20.55.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.27 zajdzie natomiast o godz. 20.16 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 49 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 11 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 6 godzin i 44 minuty. Widać więc, że długość dnia nadal jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 1 godzinę i 35 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 9 sierpnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę i 35 minut, 3 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 44 minuty i 2 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Edyta, Jan, Klarysa, Roland, Roman i Romuald. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Jedyną rzeczą, która jest konieczna, by zatryumfowało zło jest to, by dobry człowiek pozostał bierny”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Ale miejcie nadzieję, bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych”.

Nie chcemy nikogo z naszych czytelników wprowadzać w minorowy nastrój, ale prawdą czasu jest następująca informacja – w dniu dzisiejszym mija nam 47 dzień wakacji. Do ich końca pozostaje tych dni 22. To niewiele a zarazem dużo. Nie mniej jednak, wakacje wyraźnie lecą nam już z górki. Cieszmy się więc każdym kolejnym ich dniem.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego i chłodnego czwartku.    Redakcja