niedziela , 24 Luty 2019
Home » Aktualności » Prażyć będziemy się piątku, potem upały nieco odpuszczą.

Prażyć będziemy się piątku, potem upały nieco odpuszczą.

No i przeżywamy kolejną niedzielę wakacyjnego weekendu. Niedziela powitała nas cudowną letnią pogodą. Mamy kolejny dzień upału, w porównaniu jednak do soboty dzisiaj dmucha lekki i trochę rześki wiaterek. Ten fakt sprawia, że ukrop staje się bardziej dla nas znośny. Nie czarujmy się jednak, niedziela będzie kolejnym dniem upalnym – ekstremalnie ciepłym. Wisi nad nami również groźba nagłych i gwałtownych burz oraz gradobicie. Przypominamy naszym czytelnikom, że trwa kilkunastodniowy okres ekstremalnych upałów z odczuwalną temperaturą w cieniu rzędu +35oC. Upały maja potrwać do najbliższego piątku. Trochę więc się jeszcze poprażymy.

Negatywna wiadomość dzisiejszego dnia jest następująca – niestety przeżywamy ostatni weekend tegorocznego lipca. A po nim nastanie jeszcze lipcowy poniedziałek oraz wtorek i już nadejdzie sierpień. Przed nami drugi dzień weekendu, mamy więc kolejną szansę na to by trochę odpocząć od dnia codziennego, który dla wielu z nas jest totalną gonitwą. Mamy nadzieję, że każdy z nas weekendowe dni wykorzystuje w sposób najbardziej efektowny i efektywny dla siebie. Tak by gorycz poniedziałkowego pójścia do pracy nieco zminimalizować. Pogodnego i chłodnego weekendowania życzymy.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 29 lipca br. w 38 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 210 dniem roku, do jego końca pozostało więc 155 dni.

Przeżywamy 38 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +21oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +31oC, w tej chwili wynosi  około +28oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +34oC. Od samego rana dzień jest bardzo pogodny, słoneczny i ciepły. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 741  mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 79 – 58%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.32, zaś zmierzch około godz.: 21.12.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.11 zajdzie natomiast o godz. 20.34 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 23 minuty. Noc będzie więc miała 8 godzin i 37 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 7 godziny i 18 minut. Widać więc, że długość dnia nadal jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 1 godzinę i 1 minutę od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 29 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę i 1 minutę, 11 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 18 minut i 35 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Beatrycze, Faustyn, Konstantyn, Maria, Marta, Olaf, Serafina i Urban. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Właśnie wolna wola mówi nam, że pewnych rzeczy nie wolno”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Lepszy nieprzyjaciel otwarty niż przyjaciel zdradliwy”.

Mamy świadomość, że oto kończy nam się pierwszy miesiąc letniej kanikuły. Pozostaje jednak jeszcze cały sierpień w którym każdy z nas może zrealizować najśmielsze wakacyjne plany. Pogoda w pierwszej dekadzie sierpnia ma być typową dla lata i tylko na początku miesiąca będzie gorąco. To już pokazuje, że być może będziemy mieli szansę złapać oddech i dojść do równowagi w zakresie samopoczucia. W dalszym ciągu więc powinniśmy cieszyć się latem i trwającymi wakacjami. One są i z tego się cieszmy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.    Redakcja