sobota , 24 Luty 2018
Home » Aktualności » Prawda o Świętym Mikołaju!

Prawda o Świętym Mikołaju!

sw-MikolajTegoroczny dzień a zarazem święto Św. Mikołaja jest już za nami. Dla wielu z nas, Mikołaj jest postacią magiczną. Kochamy go za cudowną, siwą brodę, za radosny uśmiech, za to, że ma tak dużo reniferów i przede wszystkim – za to, że posiada worek pełen prezentów… . Powszechnie przyjęło się, że Święty Mikołaj mieszka w Laponii, wraz ze swoimi reniferami i pomocnikami. Prawda jest jednak inna – Mikołaj jest katolickim świętym, kanonizowanym w XI wieku.

Przyszedł na świat w Turcji w III w.n.e. Cały swój majątek przekazał biednym, obdarowując ich licznymi prezentami. To ważne by w ferworze mikołajek o tym pamiętać.

Natomiast zwyczaj obdarowywania dzieci na pamiątkę szczodrobliwości św. Mikołaja powstał dopiero w XVIII wieku. Początkowo przedstawiano go w szatach biskupich. Mało osób wie, że to artyści Coca-Coli stworzyli jego obecny wizerunek w 1930 roku. Wizerunek ten dzięki umiejętnym zabiegom marketingowym przyjął się niemal na całym świecie. Jego wizerunek cieszy oczy milionów ludzi. My mamy nadzieję i wiarę graniczącą z pewnością, że Mikołaj nikomu z nas nie wadzi. A skoro tak, to niech Święty Mikołaj odwiedza nas po wsze czasy z workiem pełnym prezentów. Pamiętajmy jednak, że Mikołaj był Św. Mikołajem o dobrym sercu, bowiem wszystko co ma przekazał biednym. A naszym  czytelnikom życzymy, aby każdy z nich co roku znalazł w Św. Mikołaju wszystkie te wartości którymi się cechował i którym był wierny. W dzisiejszych ,,zwariowanych? czasach to bardzo ważne.     Redakcja