sobota , 23 Marzec 2019
Home » Aktualności » Pożegnania z Wiosną nadchodzi czas1

Pożegnania z Wiosną nadchodzi czas1

To już doprawdy końcówka wiosny, ostatnie jej godziny. Już za kilkadziesiąt godzin nastanie bowiem astronomiczne Lato 2018. Stanie się to w najbliższy czwartek 21 czerwca, innymi słowy już jutro powoli żegnać będziemy tegoroczną Wiosnę. Z kolei kalendarzowe Lato nadchodzi w dniu 22 czerwca – tj. w piątek. Jeśli więc ktoś z Państwa ma jeszcze jakiekolwiek zamiary wobec wiosny, to pozostało mu już niewiele czasu. Mamy wtorek, a skoro tak, to dane jest nam przeżywać ostatnie 2 dni tegorocznej Wiosny. Zaśpiewajmy więc – ,,Żegnaj Wiosno na ….. ”. Nie, nie na rok, tylko na 9 miesięcy. Po drodze zaliczymy tylko piękne lato, cudowną złota polską jesień, łagodną zimę, no i znowu nadejdzie piękna i ciepła wiosna. Przed nami stoi więc niepowtarzalna okazja do wypoczynku, rekreacji, generalnie rzecz ujmując, czas do totalnego wyluzowania. Oczywiście warunkiem jest to, że trwamy w przeświadczeniu, że nie żyjemy tylko po to by tylko pracować, lecz pracujemy po to, by żyć. Więc żyjmy! Wszystkim naszym czytelnikom życzymy więc miłego i efektywnego wypoczynku, oraz miłych ostatnich dni i godzin wiosny.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 19 czerwca br. w 91 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 168 dniem roku, do jego końca pozostało więc  194 dni.

I wreszcie mamy 91 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +15oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +25oC, w tej chwili wynosi  około +23oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +27oC. Od samego rana dzień jest bardzo pogodny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 749 – 747 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 82 – 55%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.48, zaś zmierzch około godz.: 21.42.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.36 zajdzie natomiast o godz. 21.00 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 24 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 34 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 8 godziny i 24 minuty. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy.  Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 19 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 minut,48 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin i 24 minuty, 1 sekundę.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Borzysław, Eurydyka, Gerwazy, Julianna, Michalina, Odo i Protazy. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Kochaj, żeby żyć i żyj, żeby kochać”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czerwiec stały – grudzień doskonały”.

Za ,,chwilę” będziemy mieli Lato, można więc zaplanować na ten czas alternatywny sposób spędzenia czasu niż bywa to zazwyczaj. Starajmy więc oddać się naturze i na jej łonie przebywajmy tyle ile się tylko da. Nie ma nic lepszego jak życie w harmonii z przyrodą. To uzdrawia, poprawia nasze zdrowie i stan naszej psychiki. Po to jednak, by to móc potwierdzić lub zanegować, trzeba się tej naturze oddać do dyspozycji. To ona nas ,,wydała”, ma więc w sobie wystarczające siły i środki by w nasze życie tchnąć nowe siły. Zachęcamy. W takim razie w kolejnych dniach żyjemy pod hasłem: praca – tak, ale w niezbędnym zakresie i formie, wypoczynek – nade wszystko i ponad wszystko.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.    Redakcja