wtorek , 14 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Potężne lanie na zakończenie piłkarskiej jesieni!

Potężne lanie na zakończenie piłkarskiej jesieni!

wstydW sobotę zakończyła się piłkarska jesień dla naszych lokalnych zespołów piłkarskich. Przypomnijmy, że swoje ostatnie ligowe mecze rozegrały rudzki BUK w lidze okręgowej i kuźniańska Stal w klasie ,,A?. Dla drużyny z Rud był to ostatni mecz rundy jesiennej, natomiast dla Stali wczorajszy mecz stanowił już pojedynek z pierwszej rundy wiosennej ( mecz rozegrany awansem ). I jak to zwyczajowo bywa, na wyniki tych meczów oczekiwaliśmy z nadziejami, ale ?. . No właśnie rozsądek podpowiadał, by biorąc pod uwagę rywali naszych drużyn, owe nadzieje nie były aż nadto rozbudzone.

Dzisiaj jesteśmy już po tych pojedynkach i po raz kolejny boiskowa prawda stała się okrutna dla obydwu naszych drużyn. Stal przegrała wysoko na swoim boisku z Gorzycami, zaś BUK zasmakował sromotnej porażki w wydaniu 2-u cyfrowym!!! Takie wyniki muszą smucić wszystkich ? zawodników, zarządy, sztaby trenerskie, no i siłą rzeczy kibiców. Dobrze więc, że oto nastała boiskowa zima. Będzie to czas na przemyślenie ,,połówki? sezonu, określenie planów na piłkarską wiosnę, oraz rzetelne przepracowanie okresu przygotowawczego do kolejnej części sezonu. Tak by wiosną z boiska nie schodzić jak poobijany chłopak z podwórka. Przed naszymi drużynami stoi więc nie lada zadanie.  Mamy nadzieję, że to wszystko zostanie zrealizowanie z pożytkiem dla klubów.

A patrząc na wczorajsze wyniki możemy powiedzieć, że to chyba dobrze, że to już koniec rundy. Wyniki BUK-u i Stali są bowiem fatalne. Rudzki zespół mimo prowadzenia do 34 minuty w Czernicy poległ 2:10(1:3)!!! Tak więc w ciągu 56 minut stracił 10 bramek!!! Stal u siebie przegrała natomiast  z Gorzycami 0:5. Tym samy Stal “śrubuje” rekord porażek z rzędu. Ta sobotnia była 16 na 16 rozegranych meczów. Piłkarska jesień więc za nami.

^^^ Klasa okręgowa ( ostatni mecz rundy jesiennej ):

*** 19 kwiecień br. – sobota

Zameczek Czernica – LKS ,,BUK? Rudy 10:2,

^^^Klasa ,,A? ( I mecz rundy wiosennej ):

*** 19 kwiecień br. – sobota

Stal Kuźnia Raciborska – Czarni Gorzyce 0:5.

Redakcja