niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Postawa BUK-u w ostatnim sparingu – dobry prognostyk, czy zapowiedź dobrej postawy?

Postawa BUK-u w ostatnim sparingu – dobry prognostyk, czy zapowiedź dobrej postawy?

Wczoraj ( w niedzielę ) o godz. 11.00 rozpoczęło się ostatnie spotkanie sparingowe rudzkich seniorów przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Przeciwnikiem zespołu Beniamina Miery był aktualny lider rybnickiej klasy “A” – GKS “Pierwszy” Chwałowice. Pierwsza połowa spotkania pokazała, że albo w tym dniu tak dobrze prezentuje się rudzka drużyna, albo w szeregach gości brakuje dość licznej grupy zawodników, ponieważ nasi zawodnicy zwyciężyli tą odsłonę spotkania wynikiem 6:1. A tak naprawdę był to najmniejszy wymiar kary.

Po zmianie stron na boisko zostali desygnowani wszyscy nasi zawodnicy rezerwowi, co spowodowało dość duże zamieszanie w szeregach rudzkiej drużyny i przejęcie inicjatywy przez przyjezdnych. Mimo, że przeciwnicy stworzyli sobie dość sporą liczbę klarownych sytuacji, to tylko raz zdołali pokonać Morgałę. Rudzki zespół odpowiedział kilkoma kontratakami, z których dwa zakończyły się strzeleniem bramek, a jedną z nich zdobył wracający po kontuzji Bok Tomasz!

Cieszyć może na pewno wynik spotkania, ponieważ dawno nie widzieliśmy meczu, w którym rudzki zespół pokonuje bramkarza gości aż 8 razy. Przed rudzkim zespołem jeszcze ostatni tydzień przygotowań i już w najbliższą niedzielę pierwszy mecz ligowy z drużyną LKS Chałupki, który rozegrany zostanie na rudzkim obiekcie o godz. 15.00!

Wszystkich kibiców już dzisiaj zapraszamy na to spotkanie, ponieważ właśnie za tydzień będziemy mogli sprawdzić jak dobrze przygotowani do rundy są nasi zawodnicy.

*** LKS ,,BUK” Rudy 8 – 2 GKS “Pierwszy” Chwałowice

*** Bramki dla BUK-u zdobyli:

– Duda Daniel x 2,

– Bębenek Artur,

– Procek Mateusz,

– Oczko Patryk,

– Moric Łukasz,

– Bok Tomasz,

– Swoboda Paweł.

*** Skład BUK-u:

Morgała Ryszard – Uwara Szymon (Radler Patryk 55′), Moric Łukasz, Kufieta Tomasz, Jendryka Mario – Procek Mateusz (Miera Oliwier 45′), Duda Daniel (Okulicki Mikołaj 50′), Piontek Kacper, Oczko Patryk (Swoboda Paweł 55′), Bębenek Artur (Bok Tomasz 50′), Wanglorz Mariusz.

Redakcja