piątek , 22 Marzec 2019
Home » Aktualności » Poniedziałek powitał nas zachmurzeniem i opadami deszczu.

Poniedziałek powitał nas zachmurzeniem i opadami deszczu.

pogodaPo przepięknym weekendzie obudził nas pochmurny poniedziałek. W nocy temperatura była bardzo wysoka jak na ten okres roku. Podobnie było o poranku, kiedy to temperatura sięgała 16 kresek na plusie. Z całkowitego zachmurzenia, zrobił się poranek deszczowy. Taki wiosenny deszcz był jednak dla przyrody bardzo zbawienny. Zwłaszcza po kilkudniowym cieple. W dalszym ciągu pogoda w trakcie dnia stabilizuje się a opady deszczu zanikły.

Tak oto weszliśmy w kolejny tydzień roku – z 5 dniami roboczymi. Przed nami w dalszym ciągu jest wiele wiosennych prac. Jeszcze się z nimi na dobre nie rozprawimy a zapewne trzeba będzie chwytać za kosiarkę. Trawa bowiem nie będzie wiosną próżnować. Już niebawem trzeba będzie ją kosić bankowo.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 16 kwietnia br. w 27 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 106 dniem roku, do jego końca pozostało więc 259 dni.

I wreszcie mamy 27 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +15oC. W trakcie dnia wyniesie tylko około +22oC, w tej chwili wynosi około +19oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +24oC. Od samego rana dzień jest pochmurny, z rana deszczowy, w ciągu dnia z przejaśnieniami. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 743 – 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 74 – 57%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.15, zaś zmierzch około godz.: 20.15.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.50 zajdzie natomiast o godz. 19.42 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 52 minuty. Noc będzie więc miała 10 godzin i 8 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 5 godziny i 48 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie – nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 16 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godzin, 31 minut, 14 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 5 godziny i 48 minut, 11 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Benedykt, Ernest, Jan i Lidia. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,W miłości od pierwszego wejrzenia najdziwniejsze jest to, że często zdarza się ludziom, którzy widywali się codziennie od lat…”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Najlepsza jesień tego nie zrodzi, czego wiosna nie zasiała”.

Nie macie Państwo wrażenia, że miniony tydzień minął nam w jakimś zawrotnym tempie? Kolejny weekend jest już przecież za nami. A miesiąc kwiecień przekroczył swoją połówkę. Skoro tak jest, to już niedługo wkroczymy w ponoć najpiękniejszy okres roku – maj i czerwiec. Mamy świadomość tego, że każdy z nas może darzyć sympatią inny ulubiony przez siebie miesiąc, nie mniej jednak trzeba się zgodzić z tym, że wiosna ma swój urok. To wszystko jest przed nami. Tyle tylko, że równie szybko minie, co miniony czas. Postarajmy się więc bardzo, aby ten piękny okres wykorzystać w takim stopniu jak się tylko da. Z pożytkiem dla naszego zdrowia – tego fizycznego i psychicznego.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.   Redakcja