niedziela , 16 Luty 2020
Home » Aktualności » Poniedziałek po arcydługim weekendzie nie może być mile widziany. I nie jest.

Poniedziałek po arcydługim weekendzie nie może być mile widziany. I nie jest.

W tym miejscu i w tej chwili należałoby głośno wykrzyknąć – rodacy, arcydługi weekend kwietniowo-majowy jest już za nami! Niestety ( lub stety ) 9 dni wiosennego wypoczynku minęło. Oj, lepiej dzisiaj nie denerwujmy naszych czytelników. Dla wszystkich tych, którzy zaplanowali przeżyć super długi weekend kwietniowo-majowy poza miejscem pracy zawodowej, dzisiejszy dzień może być odrobinkę stresujący. Takie jednak są tego typu powroty.

nie lubie poniedziakuPatrząc na prognozę pogody na najbliższe dni możemy powiedzieć że, kolejne kilka dni minie w miarę poprawnej pogodzie. Ale idzie ciepło i prawdziwa wiosna. Mamy więc w tym roku raczej poprawną wiosnę. Pamiętajmy jednak o tym, że trwa maj, a do trzech zimnych ogrodników i zimnej Zośki mamy jeszcze kilka dni. Więc może być różnie. Na naszych łamach postaramy się niebawem przedstawić pogodę na te ,,zimne” dni. A potem liczymy już tylko na ciepło i słońce. Ale póki co, wszelkie nocne chłody są kalendarzowo uzasadnione, zwłaszcza wieczorem, nocą i rankiem. Tymczasem dzisiaj mamy poniedziałek. W szkołach ruszają tegoroczne matury. Wszelkiej pomyślności życzymy wszystkim maturzystom.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 6 maja br. – w 47 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 126 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 239 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 47 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +6oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +11oC, w tej chwili wynosi około +8oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +10oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 743 – 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 82 – 57%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.35, zaś zmierzch około godz.: 20.49.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.14 zajdzie natomiast o godz. 20.12 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 58 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 2 minuty. Dzisiejszy dzień jest już 6 godzin i 58 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 5 godzin i 46 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 6 maja jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę, 24 minut i  3 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 56 minut i  2 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bartłomiej, Benedykta, Filip, Franciszek, Jakub, Jan, Judyta, Jurand i Miłodrog. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  wiosenny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Prawdziwa podróż ku odkryciu składa się nie z poszukiwania nowych pejzaży, lecz obserwacji nowymi oczami”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jak burze w maju częste, to snopki w żniwach gęste”.

Mamy  poniedziałek, a skoro tak, to nasze życie przebiega w poweekendowym wymiarze. Wiadomo bowiem, że sam powrót do pracy i szkoły po weekendzie powoduje określone nasze zachowanie.  Wiadomo – przyzwyczajenie. A potem? Oczywiście będziemy powoli przywykać do 5-dniowych tygodni pracy i nauki.

Tymczasem dni są coraz dłuższe, w związku z czym po powrocie z pracy do dyspozycji mamy więcej czasu który powinniśmy proporcjonalnie dzielić na pracę i wypoczynek. To nam zapewnia równowagę w naszych organizmach. Pamiętajmy o tym.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.

Redakcja