niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Policja ujęła nożownika w Rudach.

Policja ujęła nożownika w Rudach.

W sobotni wieczór, wielu z nas kładło się już spać, gdy w krótkim odstępie czasu usłyszało 2-krotnie sygnał z pojazdu ratunkowego. W pierwszym przypadku był to sygnał radiowozu policyjnego, w drugim sygnał z pogotowia ratunkowego. Obydwa samochody pośpiesznie przejechało przez Rudy w kierunku Gliwic. Jasne było, że stało się coś co wymagało interwencji takich a nie innych służb ratunkowych. Do akcji nie została bowiem wezwana straż pożarna. I już ten fakt przemawiał za tym, że mogliśmy mieć do czynienia z pilną interwencją domową. I tak właśnie było. Niewielu z nas, w chwili akcji przypuszczało, że nieopodal rozgrywają się sceny niemal z filmu kryminalnego wzięte. Tak jednak było.

W ten właśnie wieczór Policjanci z Kuźni Raciborskiej zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego, który w sobotę około 22.00 na terenie jednej z posesji przy ul. Przerycie w Rudach zaatakował nożem 31-letniego mieszkańca Rud. Doszło do tego w trakcie biesiady. Sprawcy grozi 5 lat więzienia. .

W trakcie sąsiedzkiej biesiady – jak ustaliła policja – wywiązała się ,,przypadkowa” awantura pomiędzy dwoma mężczyznami. W trakcie szamotaniny doszło do ugodzenia nożem w kark i dłoń. Dyżurny raciborskiej komendy niezwłocznie na miejsce interwencji skierował mundurowych z kuźniańskiego komisariatu. Policjanci zatrzymali napastnika. Odnaleźli również i zabezpieczyli nóż. Agresor trafił do policyjnego aresztu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad dwa i pół promila.

INFO: KPP w Raciborzu

Redakcja