niedziela , 16 Luty 2020
Home » Aktualności » Policja namierza dzisiaj tych kierowców którzy rozmawiają w trakcie jazdy przez telefon!

Policja namierza dzisiaj tych kierowców którzy rozmawiają w trakcie jazdy przez telefon!

Policjanci ruchu drogowego z Raciborza prowadzą dziś od wczesnych godzin porannych działania kontrolno-prewencyjne pn. TELEFONY. Mają one na celu egzekwowanie stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu.

W ramach działań policjanci będą zwracali uwagę uczestnikom ruchu, że rozmawianie przez telefon w czasie jazdy obniża zdolność prawidłowego prowadzenia pojazdu, co przekłada się między innymi na długość drogi hamowania, czy możliwość zachowania bezpiecznej odległości między pojazdami.

Wybieranie numeru telefonu czy pisanie nawet bardzo krótkiego SMS-a powoduje oderwanie wzroku od drogi na klika sekund, w ciągu których, w zależności od tego z jaką prędkością porusza się pojazd, pokonujemy nawet kilkadziesiąt metrów. Właśnie podczas tych kilku sekund nieuwagi stwarzamy realne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

W myśl ustawy Prawo o ruchu drogowym, kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Zignorowanie tego

Autor: KPP Racibórz.

Redakcja