wtorek , 14 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Pogodę mamy niczym latem.

Pogodę mamy niczym latem.

slonce1W poniedziałek na dworze mieliśmy przecudowną, ciepłą pogodę. Do samego wieczoru. I w takich warunkach minął nam kolejny …… późnojesienny dzień. Podobnie jest również dzisiejszego poranka. Ba, przez następne dni pogoda jest również murowana. Pamiętajmy jednak, że mamy późną jesień, więc każde zjawisko pogodowe w obecnym czasie musi być wytłumaczalne. Ale żeby było aż tak ciepło? To chyba ,,zemsta? ciepłego frontu powietrza nacierającego na nas z Afryki Północnej? A na dworze warunki psycho-fizyczne stały się bardziej korzystne, warto więc z tego faktu skorzystać i trochę więcej pobyć na dworze. Bo doprawdy warto. Wystarczy się tylko ,,cieplej? ubrać i wyjść na spacer, tudzież zaprawę spacerowo-biegową. Zachęcamy właśnie do takiej formy spędzenia dzisiejszego dnia.  

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 22 listopada br., w 61 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 327 dniem roku, do jego końca pozostało więc 39 dni.

To już doprawdy 61 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +8oC. W trakcie dnia podniesie się do +14oC, w tej chwili wynosi około +11oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +13oC. Dzień od samego rana jest słoneczny i ciepły. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 744 – 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 87 – 82%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.12, zajdzie natomiast o godz. 15.53 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 41 minut. Noc ma więc 15 godzin i 19 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 2 minuty krótszy. Jest on już o 6 godzin i 38 minut krótszy od nocy. Trwa okres dalszego skracania się dnia na korzyść nocy. Od dzisiejszego dnia nocy będzie przybywać coraz szybciej. Księżyc znajduje się w fazie ? ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Cecylia, Marek, Maur i Wszemiła. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Będzie ten płakał, co się z płaczu śmieje?.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Złe rozmowy psują dobre obyczaje?.

Za nami jest już ostatni – ,,normalny? weekend tego roku. Kolejny będzie już weekendem adwentowym. Tak, tak! Wcale nie przesadzamy. Świąteczna gorączka zbliża się wielkimi krokami, a my jak zwykle musimy jej się poddać. Byle tylko z umiarem. Pamiętajmy, że pewne czynności musimy wykonać, więc lepiej uporać się z nim wcześniej niż później. A skoro tak jest, to już w najbliższą niedzielę spotykamy się w murach rudzkiego Opactwa na Kiermaszu Adwentowym. Zapraszamy do miłego spędzenia popołudnia w świątecznej atmosferze. Naszym zdaniem warto.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.   Redakcja