niedziela , 24 Luty 2019
Home » Aktualności » Pogoda w ten weekend będzie bardzo dynamiczna. Nie zabraknie jednak duchoty i ciepła.

Pogoda w ten weekend będzie bardzo dynamiczna. Nie zabraknie jednak duchoty i ciepła.

Lato pokazuje swój charakter. W dniu wczorajszym była straszna duchota a pogoda zmieniała się bardzo dynamicznie. Pod wieczór jednak, w rejonie Rud pogoda się ustabilizowała, a nade wszystko zrobiło się chłodniej. Tyle tylko, że z kolei obudziły się komary i dopadały nas niemal w każdym miejscu na dworze. Jak więc widzimy, jak nie urok, to …. . Noc była rześka, a poranna temperatura z godziny 5.00 to + 15oC. W miarę jednak jak postępuje dzień, słupek rtęci wędruje w górę. Nie bardzo wiemy na jakim poziomie dzisiaj się zatrzyma. Już teraz jednak wystarczy wychylić się poza dom, by odczuć wzrastającą temperaturę. Jednym słowem – znowu jest bardzo ciepło i duszno.

W kolejnych dniach temperatura ponownie oszaleje, sięgnąć bowiem może nawet +34oC w cieniu. Ta informacja zdaje się być ważna, bowiem nasze organizmy nie mogą przez dłuższe okresy funkcjonować w totalnym przesileniu. Musimy więc przygotować się do kolejnej ,,żarówy”. Miłego i chłodnego dzionka życzymy wszystkim naszym czytelnikom.

 

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 27 lipca br. w 36 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 208 dniem roku, do jego końca pozostało więc 157 dni.

Przeżywamy 36 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +15oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +28oC, w tej chwili wynosi  około +25oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +30oC. Od samego rana dzień jest pogodny, słoneczny i ciepły. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 743  mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 88 – 55%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.28, zaś zmierzch około godz.: 21.18.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.08 zajdzie natomiast o godz. 20.37 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 29 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 31 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 7 godziny i 31 minut. Widać więc, że długość dnia jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 56 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 27 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 56 minut, 16 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 31 minut i 2 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Aurela, Jula, Magda, Magdalena, Natalia i Natasza. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: Motto dnia: ,,Dużo nie znaczy dobrze, ale dobrze znaczy bardzo dużo”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Patrz na wierzch, jakim kto wewnątrz”.

Powolnymi krokami kończy nam się lipiec i rok 2018 wyraźnie leci już ,,z górki”. Tegoroczne Lato póki co jest w miarę ładne. Jednak to czego doświadczymy w ostatnich tygodniach, w tej strefie klimatycznej musi postawić na baczność każdego. I stawia.  A przecież bywały okresy o jeszcze wyższej temperaturze i równie groźnych zjawiskach pogodowych. Niestety nasze organizmy nie są przystosowane do funkcjonowania w takich temperaturach. A co ważne w tak drastycznych skokach temperatury. Gdybyśmy w tych dniach poczuli się gorzej, to nie wahajmy się by wezwać lekarza, lepiej bowiem by fachowiec ocenił nasze zdrowie i kondycję. Pamiętajmy w tych dniach o naszych najbliższych, znajomych i sąsiadach – oni mogą potrzebować pomocy. Nie bądźmy więc obojętni. Nie zapominajmy także o naszych zwierzętach domowych – muszą mieć pod dostatkiem chłodnej wody i powinny przebywać w zaciemnionym miejscu. W głowie nam się nie mieści, by np. pies trzymany był na tym upale na łańcuchu i bez wody. To też są istoty żywe. Pamiętajmy o tym i wielu innych sprawach.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.    Redakcja