wtorek , 19 Luty 2019
Home » Aktualności » Pogoda stabilizuje się w zakresie temperatur średnich.

Pogoda stabilizuje się w zakresie temperatur średnich.

Witamy wszystkich naszych czytelników  w środę 27 czerwca br., w 6 dniu LATA 2018. Jak więc widzimy, lato trwa na dobre. Po wcześniejszych tropikalnych upałach wreszcie w od kilku dni lekko ,,odpuściło” i zrobiło się chłodniej. Aktualnie więc nie mamy letniego tropikalnego upału, ale czy tak naprawdę zależy nam na nim? Pamiętamy przecież jak one na nas wpływały w minionym okresie. Tymczasem meteorolodzy na najbliższe dni nie przewidują znaczących zmian pogodowych. Będzie więc nam lżej. Możemy w większym stopniu uaktywnić się na łonie natury w symbiozie z nią. Pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze a każdy z nas ma je tylko jedno.

Jak dobrze wiemy, od minionego piątku cała nasza dzieciarnia, ale i trochę starsi uczniowie szkół średnich rozpoczęli wakacje. Od samego rana w piątek słychać było głośne tupanie nogami na znak zniecierpliwienia. Mówiono tak – jeszcze tylko akademia szkolna z okazji zakończenia roku szkolnego, jeszcze tylko odebranie świadectwa, no może w niektórych przypadkach ….. drobne lanie, lub ochrzan ze strony rodziców i już będą wakacje. I wakacje nadeszły, a dzisiaj przeżywamy ich już drugi roboczy dzień. Miłego wypoczynku życzymy, dobrej pogody i wielu miłych wrażeń i doznań. Korzystajmy z każdego dnia kanikuły, bowiem czas upływa niemiłosiernie szybko i nawet się nie spostrzeżemy a nastanie wrzesień. A wtedy wiadomo co stać się musi.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 27 czerwca br. w 6 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 178 dniem roku, do jego końca pozostało więc  187 dni.

Przeżywamy 6 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +11oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +20oC, w tej chwili wynosi  około +14oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +21oC. Od samego rana dzień jest przejściowo pochmurny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 748 – 747 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 75%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.48, zaś zmierzch około godz.: 21.41.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.38 zajdzie natomiast o godz. 21.01 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 23 minuty. Noc będzie więc miała 7 godzin i 37 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 8 godziny i 23 minuty. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 2 minuty od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 27 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 minuty, 14 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 23 minuty i 2 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bożydar, Cyryl, Joanna, Władysław, Władysława i Włodzisław. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Kiedy nie wiesz dokąd iść, sama cię droga poprowadzi”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy święty Jan łąkę kosi, lada baba deszcz uprosi”.

Wakacje rozkręcają się na dobre. Wiele dzieci rozjechało się po kraju i zagranicę, gdzie będą odpoczywać w ramach wakacyjnego wypoczynku. Wszyscy jednak nie wypoczywają poza swoim domem. Z różnych przyczyn. Mamy jednak nadzieję, że również dla tych dzieci i młodzieży w naszej lokalnej przestrzeni znajdzie się wiele możliwości atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu. Zachęcamy więc wszystkie te osoby, by wakacje spędzać w naturze z dala od telewizora i komputera. Wakacje są bowiem po to, by odmienić radykalnie styl naszego życia.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.    Redakcja