poniedziałek , 25 Marzec 2019
Home » Aktualności » Pogoda ma się poprawić i ustabilizować. Jest szansa na to, że święta będą pogodne.

Pogoda ma się poprawić i ustabilizować. Jest szansa na to, że święta będą pogodne.

nie lubie poniedziakuDo Wszystkich Świętych jest coraz bliżej, tak na dobrą sprawę do tego święta pozostały nam niespełna 3 dni. Patrząc za okno mamy mieszane odczucia – pogoda bowiem jest nie najlepsza. Ważne jednak, że po sobocie i deszczowej niedzieli dzisiaj deszcz nie pada. Mamy jednak nadzieję, że w poniedziałek, wtorek i środę aura będzie na tyle poprawna, że każdy z nas zdąży z przygotowaniami grobów, jak również we względnej pogodzie będziemy mogli odwiedzić groby naszych najbliższych w dniach – od czwartku do niedzieli. Pamiętajmy wszakże, dobra pogoda sprzyja równie dobrej atmosferze tego święta. Oby tak było. Wszystkiego dobrego w tym względzie. Od niedzielnej nocy funkcjonujemy w starym czasie – zimowym czasie. Po kilku miesiącach rozstania powróciliśmy do tego układu dnia i nocy. Jak to zwykle bywa w tym temacie mamy zwolenników jak i przeciwników czynionych zmian.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 29 października br. w 37 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 302 dniem roku, do jego końca pozostały więc 63 dni.

Przeżywamy 37 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +6oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +14oC, w tej chwili wynosi około +12oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +15oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 738 – 737 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 95 – 82%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.57, zaś zmierzch około godz.: 17.03.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.31 zajdzie natomiast o godz. 17.29 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 58 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 2 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 1 godzinę i 53 minuty. Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 4 godziny i 4 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 29 października jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin i 22 minuty, 12 sekund i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 54 minuty i 5 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Teodor, Narcyz, Longin, Euzebia, Franciszek, Wioleta, Ida i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Większy ból niż ukąszenie węża, daje niewdzięczność dziecka”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy październik ze śniegiem przybieży, na wiosnę długo śnieg na polach leży”.

Dla wielu z nas, jeśli nie dla wszystkich, trwa trudny okres. Wiadomo – przygotowania do Święta Zmarłych, szybko zapadające ciemności, przesilenie dla naszych organizmów związane z przejściem z czasu letniego na zimowy, czekające nas długie podróże na groby bliskich, ale również spotkanie rodzinne po odwiedzeniu grobów. Czy potrzeba jeszcze czegoś więcej? Mamy jednak nadzieję, że wszystko to poukłada się na tyle poprawnie, że będzie to dla nas okres i pożyteczny i przyjemny. Byle tylko pogoda nie popsuła nam uroków naszego świętowania.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.

Redakcja