środa , 4 Grudzień 2019
Home » Aktualności » Pochmurny wtorek poprzedza nadejście wielkiego ciepła.

Pochmurny wtorek poprzedza nadejście wielkiego ciepła.

Za nami jest już kolejny letni weekend i poniedziałek nowego tygodnia Zarówno sobota jak i niedziela były wspaniałymi letnimi dniami. A dzisiaj ( wtorek ) od samego rana mamy pochmurny dzień, lekkie opady mżawki i wielką nadzieję na to, że dane nam będzie funkcjonować w lepszym układzie termicznym. Coś jednak meteorolodzy niepokoją nas wizją nadejścia wielkiego gorąca a za nim gwałtownych burz i innych ekstremalnych zjawisk pogodowych. Oby te zapowiedzi się nie spełniły.

Mamy wakacyjny wtorek, warto więc poza pracą poszukać popołudniowych i wieczornych chwil wytchnienia. Należą nam się z całą pewnością, a zwłaszcza tym wszystkim którym nie było jeszcze w te wakacje odpocząć. Pamiętajmy więc – praca tak, ale nie ponad wszystko. Dla wielu bowiem osób ekstremalne letnie warunki pogodowe są bardzo męczące. Pamiętajmy więc o tym, by w tych warunkach nie eksploatować się zbyt mocno. Pijmy dużo i często wodę, tak by na bieżąco uzupełniać ubytek płynów w organizmie.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 23 lipca br. – w 32 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 204 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 161 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 32 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +18oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +20oC, w tej chwili wynosi około +19oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +21oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 749 – 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 70%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.22, zaś zmierzch około godz.: 21.22.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.02 zajdzie natomiast o godz. 20.43 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 41 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 19 minut. Dzisiejszy dzień jest 7 godzin i 36 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 7 godzin i 26 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 22 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 44 minuty i 31 sekundę i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 35 minut i 34 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Apolinaria, Apolinary, Bogna, Joanna i Żelisław. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Kluczem, który uwalnia energię jest pragnienie. Jest to także klucz do długiego i interesującego życia. Jeśli mamy wytworzyć jakiś prawdziwy zapał, prawdziwą siłę – musimy zacząć się czymś ekscytować”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Co dzień człowiek mędrszy”.

Trwa lato, wielu z nas wypoczywa na urlopach, pozostali jednak pracują i przebywają w miejscach zamieszkania. Nie oznacza to jednak, że dla tych osób nie ma wakacji. Tak jak już wielokrotnie pisaliśmy, to jak spędzamy ten okres zależy od nas samych. W środku lata powinniśmy zwolnić tempo naszego życia i odpocząć od trudów naszego życia. Wtedy nasze życie będzie miało sens a w nas na powrót powrócą siły i wigor życia.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.

Redakcjakogucik