wtorek , 14 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Po wypadku śmiertelnym na drodze wojewódzkiej w okolicach Kuźni Raciborskiej

Po wypadku śmiertelnym na drodze wojewódzkiej w okolicach Kuźni Raciborskiej

rower_wypadekPolicjanci z Raciborza wyjaśniają dokładny przebieg wypadku drogowego, do którego doszło krótko przed świętami w Kuźni Raciborskiej ? 21 grudnia br. W wypadku tym, w wyniku potrącenia przez kierującego Citroenem nietrzeźwego kierowcy, zginął 58-letni rowerzysta. Jak podaje policja, w chwili zatrzymania kierowca citroena miał 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca, po wypadku odjechał z miejsca wypadku!

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godz. 17.00 na drodze wojewódzkiej DW 425 na trasie Kuźnia Raciborska-Solarnia. W chwili zdarzenia warunki atmosferyczne, przez występujące opady deszczu, były złe.

Ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że kierujący citroenem potrącił rowerzystę, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Policjanci zatrzymali osobę związaną z wypadkiem, zatrzymany to 43-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Mężczyzna został przebadany na alkomacie, który wykazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Decyzją prokuratora, obecnego na miejscu zdarzenia, zarządzono przeprowadzenie sekcji zwłok 58-letniego mieszkańca powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniają  raciborscy śledczy.

Sąd Rejonowy w Raciborzu wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy, podejrzanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że pijany 43-latek jadąc citroenem najechał na tył rowerzysty, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Kierowcy grozi kara do 12 lat więzienia.

Wstępne obserwacje wskazują na to, że głównym powodem wypadku mógł być alkohol. Zwracamy jednak uwagę na to, że w okresie zimowym ( z dżdżystą pogodą jesienną ) na drogach panują trudne warunki. Istnieje wielkie niebezpieczeństwo zarówno dla pieszych jak również dla kierowców.

W związku z tym, apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie z uwzględnieniem złych warunków atmosferycznych. Ostrzegamy także pieszych i rowerzystów, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu i poruszaniu się jezdnią. Przypominamy również rowerzystom i pieszym o obowiązku używaniu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych, szczególnie teraz zimą, kiedy często występują trudne warunki.    Redakcja