poniedziałek , 16 Wrzesień 2019
Home » Aktualności » Po wypadku drogowym na DW 919 w Rudach.

Po wypadku drogowym na DW 919 w Rudach.

W dniu wczorajszym – poniedziałek, tuż po godzinie 14.00 na drodze wojewódzkiej DW 919 na odcinku Rudy-Bargłówka – kilkadziesiąt metrów od skrzyżowania DW 919 z DW 921 na Stanicę doszło do kolejnego groźnego zdarzenia drogowego. W wypadku brał udział ciągnik z naczepą załadowaną piaskiem. Do wypadku doszło na wskutek nie zachowania ostrożności za kierownicą przez kierowcę prowadzącego załadowany pojazd. Kierowca podczas jazdy tym odcinkiem drogi zjechał na pobocze tracąc panowanie nad pojazdem w wyniku czego pojazd zjechał do rowu po czym się przewrócił.

Skutkiem takiego obrotu sytuacji była całkowita blokada przejazdu drogą. Trudności trwały kilka godzin. Usuwanie pojazdu i rozsypanego piasku z drogi zakończyło się po godzinie 17.00. W wyniku zdarzenia kierowca samochodu ciężarowego jak i innym uczestnicy ruchu drogowego nie zostali poszkodowani.

*** Zdjęcia patrz: https://www.naszraciborz.pl/site/zdjecie/1-aktualnosci/0-/73938-ciagnik-z-naczepa-wywrocil-sie-na-trasie-raciborz-gliwice–foto-/32588

Redakcja