środa , 19 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Po wielkim finale wiedzy biblijnej w Rudach.

Po wielkim finale wiedzy biblijnej w Rudach.

Najlepszych 60 uczniów z pięciu diecezji przystąpiło w Rudach do etapu finałowego konkursu. Uczestnicy musieli wykazać się szczegółową znajomością Ewangelii wg św. Łukasza. Na przykład imion kobiet, które towarzyszyły Jezusowi i Apostołom czy liczbą żołnierzy, którą posiadała kohorta, pododdział rzymskiego legionu.

Do ścisłego finału przeszło 5 osób, jak się okazało reprezentujących wszystkie startujące diecezje. Najwięcej punktów zdobył Jan Kucharski z SP nr 21 w Jaworznie (diecezja sosnowiecka), o jeden punkt mniej – Weronika Wałach z ZSP nr 9 w Rybniku (archidiecezja katowicka) i Jacek Adamecki z ZSP nr 7 w Gliwicach (diecezja gliwicka), a o dwa punkty mniej od zwycięzcy – Zuzanna Kowalska ze SP w Dębowcu, filii w Ogrodzonej (diecezja bielsko-żywiecka) i Damian Kozub z PSP w Lipniku (archidiecezja częstochowska).

Pierwsza część konkursu (pisemnego) odbyła się w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Rudach. Natomiast finał odbył się w auli Św. Jana Pawła II w Starym Opactwie w Rudach.

Więcej na temat dzisiejszego finału przeczytają Państwo na stronach Gliwickiego wydania Gościa Niedzielnego

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia gość Niedzielny – Gliwice: https://gliwice.gosc.pl/doc/5277899.Ilu-zolnierzy-miala-kohorta?fbclid=IwAR0HM_fUU0RfEKDd2q6y5i_I2MjiTL291iH8CQYX0AdCVRdSDM86HSuQS9g

 Redakcja