piątek , 26 Kwiecień 2019
Home » Aktualności » Po wczorajszych opadach deszczu, ochłodziło się na dobre.

Po wczorajszych opadach deszczu, ochłodziło się na dobre.

Wystarczy spojrzeć za okno a zobaczymy jak pogoda zmienna jest. Po wczorajszym ukropie, potem burzy i nocnych opadach deszczu, mamy pochmurny, wilgotny ale ciepły poranek. Pogoda w dniu wczorajszym, zwłaszcza w godzinach późno popołudniowych i wieczornych zmieniała się bardzo dynamicznie. Dobrze, że padał deszcz a jeszcze lepiej, że nie mieliśmy żadnego zjawiska ekstremalnego które zapowiadali meteorologowie. Ale owe zło wisiało nad nami w powietrzu i na niebie, do późnych godzin nocnych kiedy to atmosfera znacznie się ochłodziła. W kolejnych dniach pogoda ma się ustatkować, temperatura powoli będzie się stabilizowała w obszarze temperatur średnich. To cieszy bowiem już za kilka dni mamy przecież odpust w Magdalence na cmentarzu, a przed nami jest jeszcze mnóstwo przygotowań. Ten odpust ma szczególny wymiar, bowiem przeżywamy go ,,wspólnie” z naszymi zmarłymi. To piękna formuła, kultywujmy więc tą unikalną tradycję. A jak tam u Państwa upływają wakacje? Czy jesteście Państwo już po urlopie, w jego trakcie, czy też z niecierpliwością oczekujecie na jego nadejście? Jakby jednak nie było zalecamy, aby przez wakacje funkcjonować ,,na pół gwizdka”. Inaczej przecież nie można przy takiej letniej pogodzie. Środa rozpoczyna druga dekadę miesiąca lipca, a zarazem należy do 3 tygodnia letniej kanikuły. Miłego wypoczynku życzymy.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 11 lipca br. w 20 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 192 dniem roku, do jego końca pozostały więc  173 dni.

Przeżywamy 20 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +16oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +24oC, w tej chwili wynosi  około +20oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +26oC. Od samego rana dzień jest pochmurny ale ciepły. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 743  mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 86 – 66%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.05, zaś zmierzch około godz.: 21.38.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.49 zajdzie natomiast o godz. 20.55 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 6 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 54 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 8 godziny i 6 minut. Widać więc, że długość dnia jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 19 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 11 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 19 minut, 12 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 6 minut i 12 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Benedykt, Cyprian, Kalina, Karina, Olga, Oliwer, Oliwier, Pelagia i Pius. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Trzeba głodu, by po okruch schylić się chleba”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Ciężka sakiewka czyni serce lekkomyślnym”.

Przyznają Państwo, że nawet lekkie ochłodzenie poprawia nasze samopoczucie i odwrotnie wzrost temperatur nas przytłacza i męczy. Kiedy jest ,,normalnie”, możemy funkcjonować również normalnie, a nasze organizmy nie są aż tak mocno obciążane.  Najważniejsze jednak jest to, by sytuacja pogodowa ustabilizowała się na znośnym poziomie. Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie, a wtedy nasze codzienne życie stanie się łatwiejsze. Poza tym ziemia w dalszym ciągu jest ,,głodna” wody. Także umiarkowane opady są ze wszech miar pożądane.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.    Redakcja