czwartek , 25 Kwiecień 2019
Home » Aktualności » Po ,,upalnym” I dniu świąt, za nami jest mroźna noc. Powitał nas słoneczny ale mroźny poranek II dnia Bożego Narodzenia.

Po ,,upalnym” I dniu świąt, za nami jest mroźna noc. Powitał nas słoneczny ale mroźny poranek II dnia Bożego Narodzenia.

24121108

I jak tam mija Państwu świętowanie? Nie jest naszym zamiarem, aby psuć świąteczny nastrój, ale święta ,,biegną” nam już z górki. Uprzedzaliśmy jednak o tym, że czas nie ma dla nikogo litości i biegnie swoimi torami i swoim rytmem. Jakby jednak na  to nie patrzeć, przed nami jest jeszcze 1 dzień świętowania. Mamy bowiem drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. A przed nami dni międzyświąteczne. Dla wielu z nas 3 kolejne dni będą więc dniami pracy, jest jednak znaczna grupa osób które te dni mają wolne od pracy. Kilka dni dzieli nas również od Sylwestra i końca 2017 r. Kolejny weekend będzie więc znowu weekendem świątecznym z Sylwestrem i Nowym Rokiem.

To będzie więc ostatni długi weekend tego roku ( 3 dni – sobota, niedziela, poniedziałek ). Aż wierzyć się nie chce. Patrząc trochę dalej do przodu w perspektywie mamy 2 dniowy weekend ze świętem Trzech Króli. Dzisiaj natomiast świętujemy dalej Boże Narodzenie AD 2017. A jak tam u Państwa z formą do jedzenia? Co, może lepiej nie pytać? Ciężko bowiem było w minione dni zachować w tym zakresie umiar. Nieprawdaż?

Serdecznie witamy naszych czytelników w świąteczny wtorek 26 grudnia br., w 5 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 360 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 5 dni.

To już 5 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -2oC.  W trakcie dnia podniesie się do +7oC, w tej chwili wynosi  około -1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +6oC. Od samego rana dzień jest pogodny, słoneczny i mroźny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 – 739 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 87 – 78%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.05, zaś zmierzch około godz.: 16.27.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.45 zajdzie natomiast o godz. 15.49 w wyniku czego długość dnia wyniosła dokładnie 8 godzin i 4 minuty. Noc będzie więc miała 15 godzin i 56 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku o nieco ponad 1 minutę!!! Nadal mamy więc okres najkrótszych dni w roku, ale dnia już przybywa!!! Dzień jest krótszy od nocy o pełne 7 godziny i  58 minut.  Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2017 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 2 minuty, 28 sekund. 26 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 18 minut, 42 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 1 minutę, 24 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Szczepan i Dionizy. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet  kwiatów.

Motto dnia: ,,Kiedy ma się już to, czego się pragnęło, to okazuje się, że nie jest to wcale to, czego się pragnęło”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Boże Narodzenie po lodzie, Wielkanoc po wodzie”.

Niestety, po raz kolejny pogoda w tegoroczne święta nie była zimowa – delikatnie mówiąc. Tak jak to bywało kiedyś.  Tak to jednak już bywa, że ostatnimi laty końcówka grudnia częściej przypomina jesień niż zimę. Tym razem jednak mieliśmy ,,wiosenne” Boże Narodzenie. I nic na to nie poradzimy. Tyle tylko, że ze względu na taka pogodę  nasze samopoczucie i nastrój są dobre. Dobrze więc, że w naszych umysłach ale i na ciele panuje wielka świąteczna radość. Tymczasem już dzisiaj możemy zapowiedzieć poświąteczny mróz, nadszedł już dzisiejszej nocy. Mróz nadszedł i trochę z nami pobędzie. Będziemy więc mieli namiastkę ,,prawdziwej” zimy. Tyle tylko, że raczej nocą, za dnia temperatura przejdzie w strefę temperatur dodatnich.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego świątecznego wtorku.    Redakcja