czwartek , 21 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Po przepięknej sobocie mamy piękny niedzielny poranek.

Po przepięknej sobocie mamy piękny niedzielny poranek.

Witamy w niedzielny poranek. Za sobą mamy kolejną roboczą część tygodnia oraz sobotę. A sobota była przepięknym letnim dniem. Według meteorologów ma to być bardzo ciepły weekend. Sobota potwierdziła te prognozy. Jaka będzie zobaczymy już za kilka godzin. Póki co, poranek mamy uroczy i ciepły. Dzisiejszym dniem zakończymy pierwszą dekadę miesiąca września. A do kalendarzowej jesieni jest coraz bliżej.

Dzieci i młodzież na dobre rozpoczęły naukę po wakacjach.  Po pierwszych dniach ,,szkolnego rozruchu” nauka ruszyła na całego, wszelkie organizacyjne rzeczy i sprawy są już za uczniami i nauczycielami, najwyższa więc pora pakować potrzebne rzeczy do …. tornistrów i ostro wziąć się do nauki. Wszystkim uczniom życzymy przyjemnej i efektywnej nauki. Studenci, którzy zaliczyli już wszystkie egzaminy, mają przed sobą jeszcze 20 dni wakacji, zaś Ci, którym sesja się nie powiodła, niestety muszą zakuwać w bieżącym okresie, tak aby w nowy rok akademicki wejść na totalnym luzie z zaliczonym całkowicie poprzednim rokiem. A pozostali niestety muszą oddać się pracy zawodowej. Nie jest to jednak żadna tragedia, wręcz przeciwnie, osoby które mają pracę powinny cieszyć się z tego faktu. W dzisiejszych czasach trudno jest bowiem mieć dobrą, stałą pracę. W szczególnej, komfortowej sytuacji w sposób oczywisty są emeryci, ale przecież oni już dawno zapracowali na dzisiejszy ,,luz”.  Od jesieni dzieli nas już tylko 12 dni. To tyle co nic.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 10 września br., w 84 dniu lata. Dzisiejszy dzień jest 255 dniem roku, do jego końca pozostało więc 111 dni.

To już 84 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około  +11oC.  W trakcie dnia podniesie się do +25oC, w tej chwili wynosi  około +17oC. Temperatura odczuwalna może wynosić nawet +26oC. Od samego rana dzień jest bardzo pogodny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 737 – 735 mmHg, wiatr osiągał siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 75 – 63%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.15, zajdzie natomiast o godz. 19.11 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 52 minuty. Noc ma więc 11 godzin i 8 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 2 minuty krótszy. Trwa okres powolnego skracania dnia na korzyść nocy. Dzień jest już niestety krótszy od najdłuższego dnia w roku aż o 3 godziny i 5 minut, nadal jednak jest on dłuższy od najkrótszego dnia w roku aż o 4 godziny i 46 minut. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Mścibor, Klemens, Leon, Aldona, Mikołaj, Leona, Łukasz i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Człowiek, w którego ludzie wierzą, jest potęgą; podwójną ma moc, jeżeli sam w siebie wierzy”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jeżeli dałeś, nie wypominaj. Jeżeli masz wypominać, nie dawaj!”.

Mamy weekend, kolejny tydzień minął bezpowrotnie, przed nami stają coraz to nowe wyzwania. Dla każdego inne, jedne od drugich bardziej ważne. Cóż jednak byłoby warte bez nich nasze życie? Są pewne wartości, które powinny być w posiadaniu każdego z nas – dobre zdrowie, praca i rodzina. Kiedy one są, łatwiej jest nam zmierzyć się z problemami w naszym życiu. A tych życzymy Państwu jak najmniej. Życzymy dużo radości i uśmiechu na co dzień. Przeżyjmy w sposób efektywny i efektowny trwający weekend.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.    Redakcja