poniedziałek , 24 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Po przepięknej sobocie czeka nas równie urokliwa i pogodna niedziela.

Po przepięknej sobocie czeka nas równie urokliwa i pogodna niedziela.

Możemy chyba powiedzieć, że rozpieszcza nas tegoroczna jesienna pogoda. Tak na dobrą sprawę tej jesieni nie zasmakowaliśmy jeszcze większych oznak ,,brzydkiej” jesieni. Praktycznie rzecz biorąc z małymi przerwami, mamy poprawną pogodę. W zakresie pogody na kolejne dni ( co najmniej tydzień ) mamy dla naszych czytelników dobre wiadomości. Do 20 października tego roku pogoda nie zmieni się wiele. Tak będzie. Co po tym okresie – zobaczymy.

Tymczasem przeżywamy przepiękny niedzielny poranek. Za nami jest również przeurocza sobota. Tak jak zapowiadaliśmy, matka natura stworzyła nam takie warunki, ze każdy kto chciał mógł dzień spędzić na dworze. I tak było. Muszą Państwo przyznać, że taki dzień mocno ładuje nasze akumulatory i psychikę. Po prostu – chce się żyć. Mamy nadzieję, że dzisiaj będzie podobnie, a może i lepiej. Czeka więc nas kapitalna jesienna niedziela. Wystarczy tylko sięgnąć po jej uroki. Zapraszamy i zachęcamy.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 7 października br. w 15 dniu astronomicznej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 280 dniem roku, do jego końca pozostało więc 85 dni.

Przeżywamy 15 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +9oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +22oC, w tej chwili wynosi  około +11oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +23oC. Od samego rana dzień jest pogodny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 743 – 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 63 – 59%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.23, zaś zmierzch około godz.: 18.43.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.56 zajdzie natomiast o godz. 18.13 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 17 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 43 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 3 godzin i 14 minut. Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 1 godzinę i 12 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 7 października jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin i 8 minut, 1 sekundę i dłuższy od najkrótszego o 3 godzin, 12 minut i 5 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą:  August, Justyna, Marek, Maria, Stefan i Tekla. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Bezwzględne zło wywołuje konieczność istnienia bezwzględnego dobra”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Umarli otwierają oczy żywym”.

Mam słoneczny i stosunkowo ciepły poranek. Pragniemy zwrócić uwagę naszych czytelników na to, że właśnie dzisiaj mija 15 dzień tegorocznej jesieni. Już za 3 dni będziemy również mieli za sobą pierwszą dekadę października. Aż wierzyć się nie chce. I to wcale nie czas zwariował a ludzie, którzy pędzą i pędzą nierzadko nie wiedząc gdzie i jaki jest cel. Obowiązuje naczelne hasło – byle do przodu, byle zaliczyć kolejny dzień, bowiem czeka następny i następny i jeszcze kolejny. I tak nasze życie mija. Co my na to?

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.

Redakcja