czwartek , 21 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Po nocnych burzach mamy rześki, wilgotny poranek.

Po nocnych burzach mamy rześki, wilgotny poranek.

I tak oto upływa nam ostatni weekend sierpnia, jednocześnie przedostatni weekend wakacji. Co to oznacza, każdy wie. Nieuchronnie zbliża się koniec wakacji. Wszystko co dobre kiedyś się kończy. I tak jest w tym przypadku. Wygląda na to, że letnie upały potrwają do najbliższego poniedziałku, a potem pogoda ustabilizuje się z temperaturami na znośnym poziomie. Będzie więc chłodniej, ale czy to już koniec gorącego lata? Trudno dzisiaj wyrokować, wszakże przed nami jeszcze niespełna miesiąc tej pory roku. Nie ma co jednak ukrywać, że coraz bardziej i częściej mówić będziemy o zbliżającej się jesieni. Sobota jednak była bardzo gorącym dniem i tak jak zapowiadali meteorololodzy nocą nadeszły do nas burze. Pierwsza krótko po 2.00, ale ta silniejsza rozszalała się nad Rudami około 3.00 nad ranem. Z nieba polał się ogrom wody, niebo nie szczędziło również groźnych piorunów i grzmotów. A efekt wszystkiego mamy dzisiejszego poranka. Jest słonecznie i ciepła, ale znowu parno i duszno. Woda z deszczu stara się wyparować, stad też mamy taki duszny i wilgotny poranek.

Mimo takiej dynamicznej pogody starajmy się w niedzielę wypocząć zarówno efektywnie, jak i efektownie. Wszakże już za kilka dni mamy koniec wakacji, zaś za nieco ponad 4 tygodnie nadejdzie jesień.

Serdecznie witamy naszych czytelników niedzielę 27 sierpnia br. Dzisiejszy dzień jest 68 dniem tegorocznego kalendarzowego lata, 241 dniem w 2017 roku, do końca roku pozostało więc 125 dni.

To doprawdy 68 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około  +17oC.  W trakcie dnia nie podniesie się i wynosić będzie +27oC, w tej chwili wynosi około +21oC. Temperatura odczuwalna wynosić będzie +29oC. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 744 – 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 76 – 54%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzeszło dzisiaj o godz. 5.54 zajdzie natomiast o godz. 19.41 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 47 minut. Noc ma więc 10 godzin i 13 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dokładnie 2 godzinę i 11 minut krótszy od dnia najdłuższego. Księżyc znajduje się w fazie – pierwsza kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Teodor, Józef, Gebhard, Rufus, Monika, Amadea, Małgorzata, i Cezary. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Człowiek, który nic nie wie, posiada odwagę; ten, który dużo wie – strach”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Egoizm nie polega na tym, że żyje się tak, jak się chce, lecz na żądaniu od innych, by żyli tak, jak my chcemy”.

Kończy się przedostatni  tydzień wakacji. Jeszcze jeden pełny tydzień i wakacje miną bezpowrotnie. Mamy nadzieję, że w tym czasie pogoda bardziej się ustabilizuje na znośnym poziomie. Każdy, kto jeszcze może powinien w tygodniu odpocząć na tyle ile się tylko da. Wszakże za kilka dni, dzieci, młodzież, nauczyciele i pozostali pracownicy szkół wracają w ,,szkolne ławy”. Tylko brać studencka dane ma ,,dychać” kolejny miesiąc. Oczywiście jeśli na czas zaliczyli sesję egzaminacyjną. W przeciwnym bowiem wypadku, czeka ich ,,roboczy” wrzesień.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej wakacyjnej niedzieli.    Redakcja