środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Po intensywnych opadach śniegu pojawiły się pierwsze wypadki drogowe.

Po intensywnych opadach śniegu pojawiły się pierwsze wypadki drogowe.

Tak jak zapowiadaliśmy na naszych łamach – od piątku, poprzez sobotę i niedzielę na drogach panować będą złe warunki. Wszystko za sprawą zapowiadanych opadów śniegu. W ślad za tymi opadami nasze drogi stają się bardzo śliskie. A wszystko za sprawą tego, że służby utrzymania ruchu na bieżąco nie są w stanie usunąć śniegu i lodu z jezdni. Jeśli do tego dodamy fakt, że nie zawsze kierowcy dostosowują prędkość jazdy pojazdu do aktualnych warunków drogowych, oraz fakt jeżdżenia na ogumieniu letnim, to otrzymujemy obraz dnia dzisiejszego na drogach.  Na skutki takiej sytuacji nie trzeba było czekać długo.

W piątek wieczorem tuż po godz.21.00 miał miejsce wypadek drogowy w Rudzie Kozielskiej. Kierowca samochodu osobowego Mercedes najprawdopodobniej nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na jezdni, zjechał na pobocze drogi i uderzył w drzewo. Miejsce wypadku zabezpieczali strażacy z OSP Rudy, a jego przyczyny wyjaśnia raciborska drogówka.

Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej DW 425 w Rudzie Kozielskiej.  Na miejscu wypadku pracowała również Policja. Trwają ustalenia przyczyny wypadku. Z naszych informacji wiemy, że kierowca samochodu trafił jednak do szpitala. Miejmy nadzieję, że nic groźnego mu się nie stało.

*** Zdjęcia:  https://www.naszraciborz.pl/site/zdjecie/1-aktualnosci/0-/70895-mercedes-uderzyl-w-drzewo–pozar-w-fabryce-/31026.html

Redakcja