poniedziałek , 20 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Po I niedzieli Adwentu.

Po I niedzieli Adwentu.

r1mZa nami jest już I niedziela Adwentu. Mieliśmy to szczęście, że dane nam było przeżywać ją we względnej jesiennej pogodzie. Wielu z nas, najpierw wzięło udział w niedzielnej mszy świętej a potem bezpośrednio udało się do piwnic opactwa u Księdza Jana. Odbywający się tam Jarmark Adwentowy wrósł już w naszą rudzką i parafialną tradycję. Stąd też nie ma się co dziwić, że z roku na rok przyciąga on niezliczoną liczbę gości. Tych z Rud, całej naszej Parafii, ale również daleko spoza niej. Przygotowana dla gości świąteczna oferta była niezmiernie atrakcyjna. Można było mi. zaopatrzyć się w wiele świątecznych i adwentowych produktów. Poza nimi gospodarze przygotowali dla gości świąteczny poczęstunek. Poza służbami opactwa w przygotowaniu jarmarku było tradycyjnie Koło Gospodyń Wiejskich, którego członkinie zadbały o tą część jarmarku.

Jak zwykle można było również zażyć świątecznej atmosfery, stąd też były takie chwile, że w piwnicach opactwa trudno było znaleźć siedzące miejsce. Tak było w tzw. godzinach szczytu, po zakończeniu poszczególnych mszy świętych.

Jarmark trwał w godzinach 10.00-17.00.

Poniżej przedstawiamy nasze zdjęcia z tego wydarzenia. A teraz przeżywamy pierwszy tydzień Adwentu oczekując na II niedzielę Adwentu.    Redakcja

r1r2r3r5r6r7r8r10r9r11r12