poniedziałek , 20 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Po dzisiejszych roztopach jutro chwyci mróz.

Po dzisiejszych roztopach jutro chwyci mróz.

kogut-weekendOstatnie dni pod względem pogody są bardzo zmienne i dynamiczne. Po wczorajszym zimowym dniu dzisiaj powoli nie ma już śladu. Pozostają tylko niewielkie ilości śniegu, dużo wody i błota oraz temperatura na wyraźnym plusie. Nie ma mrozu, nie mamy śniegu, a Barbórka i Św. Mikołaja tuż, tuż. Co możemy naszym czytelnikom w tym zakresie zapowiedzieć? Ano to, że już od jutra ( od soboty ) przez kolejne kilka dni nocą będziemy mieli mróz. I tak ma być niemal do połowy grudnia. Z kolei w trakcie dnia temperatura przechyli się lekko na ,,plus?. Póki jednak co w pierwszej dekadzie grudnia większych opadów śniegu nie będzie.

Wychodzi jednak na to, że tegoroczna Barbara będzie z mrozem ale bez śniegu a to zapowiada, że Boże Narodzenie może być po ?.. . Och lepiej nie wypowiadać tego słowa. Miejmy cały czas nadzieje na to, że zbliżają się radosne i piękne białe i na lekkim mrozie święta Bożego Narodzenia. Oby! A za porannym oknem mamy odwilż i potężne wiatrzysko.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 2 grudnia br., w 70 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 336 dniem roku, do jego końca pozostało więc 30 dni.

To już doprawdy 70 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +2oC. W trakcie dnia podniesie się do +4oC, w tej chwili wynosi około +4oC. Temperatura odczuwalna może wynosić 0oC. Dzień od samego rana jest lekko pochmurny i wietrzny. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 742 – 734 mmHg, wiatr osiągnie siłę 7 – 10 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 94 – 88%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.26, zajdzie natomiast o godz. 15.46 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 20 minut. Noc ma więc 15 godzin i 40 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejną 2 minuty krótszy. Jest on już o 7 godzin i 20 minut krótszy od nocy. Trwa okres dalszego skracania się dnia na korzyść nocy. Od dzisiejszego dnia nocy będzie przybywać coraz szybciej. Księżyc znajduje się w fazie ? pierwsza kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Aurelia, Balbina, Paulina, Sylweriusz, Budzisława i Budzisław. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Nie trzeba cyrku, żeby spotkać klaunów, bijących się na arenie życia o uwagę widza…?.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy na początku grudnia pogoda stała, zima będzie długo biała?.

No i szczęśliwie dożyliśmy do tegorocznego Adwentu. Dzisiaj mamy już 6 jego dzień. Jest to szczególny czas, starajmy się więc odmienić nasze życie już od dzisiaj, nie odkładajmy tego na kolejne dni. Wykonujmy tylko te najbardziej niezbędne prace, tak aby każdy z nas miał trochę czasu dla siebie, rodziny i bliskich. Wtedy dopiero nasze życie nabiera prawdziwego sensu. Dobrze byłoby, aby w Wigilię nie było pośród nas takiej osoby, która nie uczestniczyłaby chociaż raz w porannych roratach. To cudowne chwile, które pozwolą nam spojrzeć inaczej na nasze życie. Usilnie więc zachęcamy do wzięcia w nich udziału.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.   Redakcja