czwartek , 20 Luty 2020
Home » Aktualności » Po cudownej sobocie, czekamy na podobną pogodę w niedzielę. Przeżywamy I wiosenny weekend.

Po cudownej sobocie, czekamy na podobną pogodę w niedzielę. Przeżywamy I wiosenny weekend.

yes-weekendSzybkimi krokami zmierzamy do końca miesiąca marzec. Do kwietnia pozostał nam dokładnie tydzień. Tymczasem przeżywamy pierwszy tydzień tegorocznej kalendarzowej wiosny. Otwarte pozostaje więc pytanie, czy owa wspomniana wiosna tak de facto do nas już dotarła? Mając na uwadze pogodę z soboty – to z pewnością tak. Dane nam było bowiem przeżyć przecudowny ciepły dzień. Wiosenna pogoda nie jest jednak stabilna. Patrząc na prognozę pogody na kolejne dni trudno jest powiedzieć, że znaczne ocieplenie nastąpi w tych dniach w sposób radykalny. Z dnia na dzień nie stanie się ciepło. Musimy w takim razie uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości. Mamy jednak głęboką nadzieję, że pogodowa ,,niemoc” nie potrwa długo i że już za kilka dni cieszyć nas będzie piękna, słoneczna i ciepła pogoda. W tym również ciepłe noce. Pierwsze dni nowego tygodnia mogą być pogodowo chimeryczne, jednak już kolejny piątek i weekend to ma być ,,ta” wiosna.

A od piątku trwa pierwszy tegoroczny wiosenny weekend. Po ,,roboczej” sobocie na łonie natury, dane jest nam przeżywać pierwszą wiosenna niedzielę. Pogoda z rana jest poprawna i słoneczna, jednak w czasie dnia ta sytuacja ma się zmienić. Niestety na gorszą. Miłego weekendowania w niedzielę życzymy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 24 marca br. – w 4 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 83 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 282 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 4 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +7oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +12oC, w tej chwili wynosi około +9oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +13oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 751 – 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 82 – 48%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.06, zaś zmierzch około godz.: 18.37.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.41 zajdzie natomiast o godz. 18.05 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 24 minuty. Noc będzie więc miała 11 godzin i 36 minut. Dzisiejszy dzień jest już 4 godziny i 22 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 0 godzin i 37 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 24 marca jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godziny, 57 minut i  51 sekund i dłuższy od najkrótszego o 4 godziny, 22 minut i 14 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Dzierżysława, Gabriel, Mare i Szymon. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  wiosenny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Prosiłem o wszystko by cieszyć się życiem, dałeś mi życie bym cieszył się wszystkim”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Marzec odmienia wiatry, deszcz miesza z pogodą, więc nie dziw, jeśli starzy czują go ze szkodą”.

Przeżywamy piękny weekend, a potem  coraz częściej będziemy wzrokiem sięgać w stronę kwietniowych świąt wielkanocnych. Zanim jednak one nastaną przed nami pozostaje do wykonania ogrom wiosennej pracy na dworze. Starajmy się wszystkie te prace realizować sukcesywnie z zachowaniem równowagi pomiędzy pracą a wypoczynkiem. Inaczej bowiem możemy dostać wiosennej zadyszki a przecież nie o to chodzi. Wszelkie jednak nasze prace determinować będzie jakość pogody w kolejnych dniach tej wiosny.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.

Redakcja