niedziela , 21 Kwiecień 2019
Home » Aktualności » Po cudownej sobocie czeka nas taka sama niedziela.

Po cudownej sobocie czeka nas taka sama niedziela.

W niedzielny poranek, niczym ,,po wojnie” leczymy ewentualne ,,rany” związane z tym, że w dniu wczorajszym mieliśmy 13-tego. Tylko prosimy nas nie zapewniać, że wszystko było o’key i nic się nie przytrafiło. To graniczyłoby z cudem. Jak 13-ty, to 13-ty i wszystko co się wczoraj nam złego przytrafiło możemy przypisać na barki ,,trzynastki”. A jak było w rzeczywistości? Któż to wie. Nie mamy więc wyjścia i w dalszym ciągu oczekując na nadejście kolejnej 13-ki, miejmy przed nią należny respekt, zwłaszcza wtedy, kiedy trafia w piątek. Za nami jesienny, pogodna przepiękna sobota. Dzisiaj w niedzielny poranek nie ma co ukrywać, że najbliższe dni będą podobnie. Poprawna pogoda utrzyma się do kolejnego weekendu, a potem jeśli dać wiarę meteorologom nastąpi jej załamanie. Drastycznie obniży się temperatura i nastaną deszczowe dni. Ale przecież mamy jesień, więc nasze oczekiwania stawiajmy w stronę aury adekwatnie do tej pory roku. Patrząc na niedzielne niebo widzimy, że jest cudownie – świeci słońce, jest jednak po nocy stosunkowo chłodno. W takiej scenerii przeżywamy więc kolejny 2-dniowy weekend tego roku. Już teraz widać, że bieżący weekend może predysponować do miana jednego z najpiękniejszych w tym roku.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 14 października br. w 22 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 287 dniem roku, do jego końca pozostało więc 78 dni.

Przeżywamy 22 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +5oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +22oC, w tej chwili wynosi  około +6oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +23oC. Od samego rana dzień jest pogodny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 752 – 749 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 -4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 765 – 44%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.34, zaś zmierzch około godz.: 18.29.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.07 zajdzie natomiast o godz. 17.58 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 51 minut. Noc będzie więc miała 13 godzin i 9 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 2 godzin i 48 minut. Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 2 godziny i 2 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 14 października jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin i 33 minut, 48 sekund i dłuższy od najkrótszego o 2 godzin, 46 minut i 18 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Alan, Bernard, Biernat, Dominik. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Co zdarza się raz, może się już nie przydarzyć nigdy więcej, ale to, co zdarza się dwa razy, zdarzy się na pewno po raz trzeci”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Złodziej myśli, ze wszyscy kradną”.

Mamy niedzielę – piękny jesienny dzień. Przypominamy wszystkim, że w dniu dzisiejszym przypada Święto Edukacji Narodowej, czyli popularny Dzień Nauczyciela. Oczywiście jest to również święto wszystkich pozostałych pracowników polskiego szkolnictwa. Z naszej strony w stronę świętujących kierujemy moc gorących życzeń, wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia i odporności na ,,numery” naszej ukochanej dzieciarni. Wszystkiego dobrego.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.

Redakcja