poniedziałek , 25 Marzec 2019
Home » Aktualności » Piorunująca i porażająca końcówka meczu Studzienna – BUK. Punkty zostały w Studziennej.

Piorunująca i porażająca końcówka meczu Studzienna – BUK. Punkty zostały w Studziennej.

lks_bukW minioną sobotę w meczu XVII kolejki piłkarskiej klasy “A” pomiędzy rudzkim BUK-m, a LKS Studzienna obydwie ekipy rozpoczęły swoje wiosenne zmagania o ligowe punkty. Jak można się było spodziewać, mecz był trudny. To jednak nie oznacza, że w tym pojedynku nasi zawodnicy byli bez szans, jak wydaje się to wskazywać suchy wynik. 4:2 dla naszych rywali. Zadecydowała piorunująca końcówka meczu w doliczonym czasie gry oraz brak koncentracji do ostatniej minuty w wykonaniu naszych zawodników.

Pierwszy poważny atak w meczu wyprowadzili goście – czyli drużyna BUK-u, którzy już na początku zdołali pokonać bramkarza rywali, za sprawą Mateusza Procka. Wynik 0:1 dawał wielkie nadzieje na końcowy sukces.

W dalszym ciągu spotkania to dobra gra naszej drużyny i znakomite akcje rudzkiego zespołu. Jak zwykle zawiodła koncentracja i skuteczność – akcje te nie zostały zakończone golem.

I jak to zazwyczaj bywa, ,,nie wykorzystane sytuację się mszczą”. Chwilę później nadeszła zemsta. Najpierw napastnik gospodarzy wykorzystał nie porozumienie obrony, a chwilę później do własnej bramki piłkę skierował Nasz obrońca. Wynik 2:1. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

W drugiej odsłonie ponownie goście odważniej zaatakowali, niestety nasze akcje kończyły się albo obok bramki, albo w rękach bramkarza.

Drugą swoją bramkę rudzanie strzeli krótko przed doliczonym czasem gry. Jendryka idealnym podaniem obsłużył Wanglorza który wbiegł z piłką do bramki. Wynik 2:2.

Niestety drużyna BUK-u będąc stroną dominującą w drugiej połowie, pozwoliła się zdominować w kilku minutach doliczonego czasu gry. Rywale w krótkim odstępie czasu zdobyli 2 bramki, ustalając wynik meczu na 4:2.

Po raz kolejny więc, nasza drużyna pokazała jak można skutecznie przegrać mecz mając dobry wynik ,,w ręku”. Niestety po raz kolejny takie elementy meczu jak koncentracja, skuteczność i wykorzystywanie stworzonych przez siebie sytuacji bramkowych zadecydowały o tym, ze do Rud BUK powrócił z ,,zerowym” dorobkiem. Wielka szkoda.

 

*** LKS Studzienna – LKS ,,BUK” Rudy 4:2.

Redakcja