poniedziałek , 24 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » W sobotę Seniorzy zagrali ,,pół na pół”. Trampkarze i Juniorzy BUK-u zgarnęli całą pulę.

W sobotę Seniorzy zagrali ,,pół na pół”. Trampkarze i Juniorzy BUK-u zgarnęli całą pulę.

Piłkarska sobota jest już za nami. Nasze seniorskie drużyny rozegrały 2 mecze – Stal oraz Koziołki. Obydwa zespoły zagrały na wyjeździe. Bilans tych spotkań – 1 porażka, 1 zwycięstwo. Swój mecz dobrze zagrały Koziołki i z Bukowa zespól z Rudy Kozielskiej przywiózł komplet punktów. O wiele gorzej zagrała kuźniańska Stal, która zebrała srogie lanie w Raszczycach.

Z wielkim niepokojem czekamy na dzisiejszy trudny mecz BUK-u. Może jednak nasz zespół wzniesie się na wyżyny swoich piłkarskich umiejętności i nie odda punktów rywalowi. Oby, trzymamy mocno kciuki.

Superowo natomiast zagrały drużyny Trampkarzy i Juniorów LKS ,,BUK” Rudy. Zespoły te zdobyły komplety punktów. Brawo!

Wyniki sobotnich meczów:

^^^ A klasa – kolejka XIII

LKS Raszczyce – KS Stal Kuźnia Raciborska 4:1,

 

^^^ B klasa – kolejka XIII

LKS Wypoczynek Buków – LKS Ruda Kozielska 1:2,

 

^^^ Trampkarze – C1

*** LKS 46 Naprzód Zawada – LKS ,,BUK” Rudy 2:3,

 

^^^ Juniorzy – A1

*** LKS Pawłów – LKS ,,BUK” Rudy 0:5.

……………………………………….

^^^ Zapowiedzi przedmeczowe:

W niedzielne południe na stadionie w Rudach naszych kibiców czeka mecz na szczycie klasy “A”, ponieważ tak trzeba określić spotkanie drużyn z 3 i 4 miejsca w tabeli. Do Rud zawita trzecia drużyna raciborskiej klasy “A” czyli LKS Studzienna. Nasz przeciwnik posiada tyle samo punktów co zespoły z Krzanowic i Tworkowa, a tylko stosunkiem bramkowym zespół z dzielnicy Raciborza ustępuje drużyną z gminy Krzyżanowice.

Z kolei drużyny seniorów z Rudy Kozielskiej i Kuźni Raciborskiej swoje mecze rozegrają w sobotę. Po niezbyt udanym poprzednim weekendzie dzisiaj i jutro czekamy na to, ze zawodnicy się zrehabilitują i zdobędą komplety punktów. Jednak w przypadku pojedynku BUK-u będzie to piekielnie trudne. Trampkarze i juniorzy BUK-u grają w sobotę, zaś Orliki w poniedziałek.

 

Mecze drużyn z Rud:

^^^ Trampkarze – C1

Zespół Szymona Oczko po porażce z drużyną Studziennej na własnym boisku tym razem rozegra spotkanie wyjazdowe. Nasi trampkarze wybiorą się do Zawady z Wodzisławia gdzie będą starali się zdobyć komplet punktów i zbliżyć się do rywala w ligowej tabeli. Będzie to także ostatnie spotkanie naszych trampkarzy w tym roku tak więc mamy nadzieję, że chłopaki postawią się wyżej notowanemu rywalowi i z dobrymi nastrojami będą mogli trenować podczas zimowej przerwy.

*** Sobota godz. 10:00

LKS 46 Naprzód Zawada – LKS ,,BUK” Rudy

^^^ Juniorzy – A1

Ostatni mecz z drużyną Lysek nasi juniorzy będą chcieli zapomnieć jak najwcześniej. Już w sobotnie przedpołudnie będą mieli do tego bardzo dobrą okazję aby zmazać plamę na honorze i udowodnić sobie i kibicom, że rudzka poprzednia wpadka była przypadkiem przy pracy. Zespół Michała Żyły uda się do Pawłowa, a różnica punktów w ligowej tabeli pomiędzy nami a sobotnimi rywalami wynosi zaledwie 1 pkt, tak więc zapowiada się bardzo emocjonujące i wyrównane spotkanie. Czekamy na dobre wieści i liczymy na komplet punktów rudzkich juniorów.

*** Sobota godz. 10:00

LKS Pawłów – LKS ,,BUK” Rudy

^^^ Seniorzy – Klasa “A” Racibórz

W niedzielne południe na stadionie w Rudach naszych kibiców czeka mecz na szczycie klasy “A”, ponieważ tak trzeba określić spotkanie drużyn z 3 i 4 miejsca w tabeli. Do Rud zawita trzecia drużyna raciborskiej klasy “A” czyli LKS Studzienna. Nasz przeciwnik posiada tyle samo punktów co zespoły z Krzanowic i Tworkowa, a tylko stosunkiem bramkowym zespół z dzielnicy Raciborza ustępuje drużyną z gminy Krzyżanowice. Drużyna Jacka Rudzkiego podobnie jak juniorzy i trampkarze ma coś do udowodnienia sobie i rudzkim kibicom po bezbarwnym meczu i porażce w Nowej Wsi. My wierząc w teorię, że nie ma rzeczy niemożliwych i spoglądając na fakt iż dotąd rudzki Buk nie stracił jeszcze punktu na własnym stadionie będziemy z niecierpliwością i wiarą w nasz zespół czekać na to spotkanie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do przyjścia na stadion i głośnego dopingu, który w tym trudnym spotkaniu będzie bardzo potrzebny rudzkim zawodnikom!

*** Niedziela godz. 12:00

LKS ,,BUK” Rudy – LKS Studzienna

^^^ Orliki – E1

Sportowe zmagania już tradycyjnie zakończy zespół prowadzony przez trenera Bębenka. W poniedziałkowe popołudnie rudzkim Orlikom przyjdzie walczyć o kolejny komplet punktów i utrzymanie statusu niepokonanej nadal drużyny. To jednak nie wszystko, ponieważ przeciwnikiem rudzkiej drużyny będzie zespół LKS Płomienia Kobyla, który w ligowej tabeli depcze po piętach naszym zawodnikom. Nasz najbliższy rywal tylko raz zaznał porażki właśnie w meczu z naszym zespołem, a resztę meczy zwyciężył i zapewne do Rud przyjedzie z chęcią rewanżu i  pokazania się z jak najlepszej strony. Zapowiada się więc bardzo emocjonujące spotkanie, na które serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców naszych najmłodszych przedstawicieli klubu w ligowych rozgrywkach.

*** Poniedziałek godz. 16:30

LKS ,,BUK” Rudy – LKS Płomień Kobyla

Drużyny z terenu Gminy:

^^^ A klasa – kolejka XIII

*** Sobota, 27.10.2018 godz. 14:00

LKS Raszczyce – KS Stal Kuźnia Raciborska

*** Niedziela, 28.10.2018 godz. 12:00

LKS ,,BUK” Rudy – LKS Studzienna

^^^ B klasa – kolejka XIII

*** Sobota, 27.10.2018 godz. 14:00

LKS Wypoczynek Buków – LKS Ruda Kozielska.

Redakcja