niedziela , 24 Luty 2019
Home » Aktualności » Piłkarze z lokalnych lig zagrają o kolejne ligowe punkty.

Piłkarze z lokalnych lig zagrają o kolejne ligowe punkty.

Mamy kolejny wiosenny weekend. Tradycyjnie więc, również w tą sobotę i niedzielę piłkarze z lokalnych lig piłkarskich rozegrają swoje ligowe mecze. Tak jak już wspominaliśmy we wcześniejszych naszych materiałach, z każdym kolejnym meczem emocje będą wzrastały. Walka o ligowe punkty nabiera więc z meczu na mecz rumieńców. Każdy z zespołów ma swój cel – różny w przypadku każdej z drużyn. I pamiętajmy – ważny jest start do sezonu, ważne są kolejne mecze, ale o wszystkim decyduje ligowy finisz. Oby tylko każdy z meczów rozstrzygał się w rywalizacji na boisku, nie zaś przy zielonym stoliku. Piłka ma bowiem przynosić wiele radości – dla kibiców, jak również dla głównych aktorów piłkarskich spektakli, czyli zawodników. Piekielnie ważny mecz rozgrywać będzie w niedzielę zespół z Jankowic. Przegrana tej drużyny może praktycznie rzecz biorąc stanowić ,,wykupienie” biletu na pociąg do klasy ,,C”.  

Poniżej przedstawiamy zestawienie par na weekendowe mecze z udziałem drużyn seniorów z terenu naszej gminy.

 

^^^ Klasa ,,A”:

*** Niedziela, 15.04.2018 r. godz. 15:30

LKS ,,BUK” Rudy – LKS Wypoczynek Buków

Kolejny mecz rudzkiego BUK-u może być doskonałą okazja do umocnienia swojej pozycji w tabeli Serie ,,A”. Nie można jednak w najmniejszym stopniu bagatelizować jutrzejszego rywala naszej drużyny. Wynik z jesieni musi budzić respekt – i niech budzi. Atutem będzie swoje boisko, swoi kibice, ale to wcale nie daje z automatu 3 punktów. O nie trzeba będzie stoczyć trudny pojedynek. Oby z powodzeniem.

5 punktów, dokładnie o tyle rudzki BUK wyprzedza swego najbliższego przeciwnika czyli ekipę Wypoczynku Buków. Gracze gospodarzy mają na swym koncie 23 oczka, podczas gdy goście zgromadzili ich dotąd 18. Jesienią ekipa Wypoczynku nie okazała litości zespołowi Rud, bez większych problemów wypunktowując niedociągnięcia BUK-u i wygrywając 4:0. Teraz powtórzenie tego rezultatu wydaje się jednak o wiele bardziej trudniejsze. Czy Rudy udanie zemszczą się za jesienną porażkę? W końcu grają u siebie, a tam są zwykle naprawdę trudnym do pokonania przeciwnikiem.

Wynik z jesieni: 4:0 dla Bukowa

 

^^^ Klasa ,,B”:

*** Sobota, 14.04.2018 godz. 16:00

LKS Strzelec Rzuchów – KS Stal Kuźnia Raciborska

Plasująca się na pierwszym miejscu Stal z Kuźni Raciborskiej uda się do Rzuchowa, gdzie stoczy bój o kolejne 3 punkty. Przeciwnikiem ekipy lidera będzie tamtejszy Strzelec. Drużyna ta nie radzi sobie w obecnym sezonie najlepiej. Do tej pory zapisała na swym koncie zaledwie 11 punktów, co daje jej dopiero przedostatnią, XV pozycję w tabeli. Wszystko wskazuje więc, że przed Kuźnią wyprawa po łatwe punkty. Czy na pewno, dowiemy się niebawem.

Wynik z jesieni: 4:1 dla Kuźni

 

*** Niedziela, 15.04.2018 godz. 15:00

LKS Ruda Kozielska – LKS Górki Śląskie

Górki, które po spadku na drugie miejsce w tabeli muszą gonić uciekającą Kuźnię, udadzą się do Rudy Kozielskiej, gdzie zmierzą się z tamtejszym LKS-em. Gracze gospodarzy na swym koncie mają 22 oczka i zajmują X miejsce w tabeli. Górki są drugie i mają 41 punktów. Gospodarze mimo swej odległej pozycji pokazali w poprzedniej kolejce, że potrafią walczyć z wyżej notowanym rywalem. W Rogowie, w starciu z tamtejszymi rezerwami udało im się bowiem wywalczyć 1 punkt po bezbramkowym remisie. Czy z wiceliderem także im się uda osiągnąć dobry wynik? Odpowiedź poznamy w niedzielne popołudnie.

Wynik z jesieni: 4:0 dla Górek Śląskich

 

*** LKS Jankowice – LKS Adamowice

Walczące o utrzymanie Jankowice nie mają przed sobą łatwego zadania. Podejmować będą bowiem ekipę Adamowic, która z 27 punktami zajmuje VI miejsce w tabeli ,,B” klasy. Wydaje się więc zdecydowanym faworytem tego spotkania. Do tej pory w rundzie wiosennej zespół Jankowic trzykrotnie przegrał, kontynuując tym samym passę porażek, która trwa już od ośmiu kolejek. Jeśli szybko coś się nie zmieni, będzie mógł zapomnieć o grze w tej klasie rozgrywkowej. Adamowice wiosną także trzykrotnie przegrały. Czy właśnie w tym swej szansy może upatrywać ekipa gospodarzy?

Wynik z jesieni: 3:3.

 

^^^ Klasa ,,C”:

*** LKS Rudnik  0-3 LKS Siedliska, (wo).

Redakcja