środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Koziołki ,,dobiły” Jankowice! BUK również przegrał.

Koziołki ,,dobiły” Jankowice! BUK również przegrał.

Tak jak zapowiadaliśmy w czwartek przed meczami, ta kolejka piłkarska nie była łatwa dla żadnej z drużyn. Dodatkowo okazało się, że w przypadku drużyny z Jankowic, czwartkowy mecz okazał się przysłowiowym ,,gwoździem do trumny”. Po tym meczu, nic już nie uchroni zespołu z Jankowic przed degradacją do klasy niższej, ba do klasy najniższej. Gorycz spadku dodatkowo wzmacnia porażka w kosmicznym wymiarze w meczu derbowym z Koziołkami. Taki wynik boli podwójnie. Ale stało się. Koziołki nie miały tym razem dla swojego rywala najmniejszych skrupułów.

Swój ligowy mecz w klasie ,,A” przegrał również rudzki BUK. Wiadomo było, że naszą drużynę czeka ciężki mecz. Ale żeby oberwać na BUKARENA od drużyny zlokalizowanej niżej w tabeli? I tak bywa. Wynik martwi, ale grać trzeba dalej.

Ciężko wywalczone punkty dopisze kuźniańska Stal. Tym razem zespół z Kuźni ledwo co wygrał u siebie z Adamowicami. Stal w dalszym ciągu liczy się w grze o awans do Serie ,,A”.

Poniżej prezentujemy wszystkie  uzyskane przez nasze drużyny wyniki:

^^^ Klasa ,,A”:

LKS ,,BUK” Rudy  0 – 1  Start Pietrowice Wielkie

 

^^^ Klasa ,,B”:

KS Kuźnia Raciborska       2-1     LKS Adamowice

LKS Ruda Kozielska         9-1     LKS Jankowice.

Redakcja

^^^ Zapowiedź kolejki:

Mamy czwartek – Boże Ciało. Wielu z nas ma już za sobą uroczystości kościelne tego dnia z procesją Bożego Ciała. Na dworze od samego rana panuje przeogromne ciepło. Zanosi się więc na ciężki dzień, oczywiście biorąc pod uwagę wysoką temperaturę, panującą duchotę, oraz niebezpieczeństwo wystąpienia burzy i innych zjawisk ekstremalnych. Mimo takich warunków, w dniu dzisiejszym na boiska wybiegną zawodnicy z lokalnych lig piłkarskich. Dzisiaj swoje mecze rozgrywa klasa ,,A” i ,,B”. W klasie ,,A” rudzki BUK podejmie zespół z Pietrowic który w tabeli jest kilka pozycji za naszą drużyną. Fakt ten jednak nie oznacza, by dzisiejszy mecz można było zbagatelizować. Oj nie, o komplet punktów w tym meczu będzie bardzo trudno. Zwycięstwo jest jednak w zasięgu rudzkiej jedenastki.

Wiele emocji czeka na kibiców w Rudzi Kozielskiej, gdzie w dniu dzisiejszym odbędzie się mecz derbowy z Jankowicami. Czy po zwycięstwie w poprzedniej kolejce zespół z Jankowic zechce ( i da radę ) dołożyć Koziołkom na ich arenie? Od odpowiedzi na to pytanie dzielą nas już tylko godziny. Jedno jest pewne – Koziołki na swoim terenie tanio swojej skory ni oddadzą. Zapowiada się więc ciekawy mecz, który tak doprawdy odpowie definitywnie o czekającym losie zespołu z Jankowic.

W Kuźni Raciborskiej tamtejsza Stal podejmie zespół z Adamowic. Chcąc nadal myśleć o awansie do Serie ,,A” stalowcy muszą mecz wygrać i to wygrać wysoko.

Rozkład meczów na dzień dzisiejszy:

^^^ Klasa ,,A”:

Kolejka 28

*** 31 maja br. godz. 17.00

LKS ,,BUK” Rudy –  Start Pietrowice Wielkie  

 

^^^ Klasa ,,B”:

Kolejka 27 – 31 maja br. godz. 14.00

*** KS Kuźnia Raciborska  –         LKS Adamowice 

*** LKS Ruda Kozielska     –         LKS Jankowice.

Redakcja