poniedziałek , 25 Marzec 2019
Home » Aktualności » Piłkarska ,,bomba” idzie w górę! Zapraszamy na boiska.

Piłkarska ,,bomba” idzie w górę! Zapraszamy na boiska.

Poprzedni weekend pod względem pogody nie był udany dla piłkarzy. Ze względu na zimową pogodę oraz zły stan boisk odwołano zdecydowaną większość spotkań. Trwający weekend miejmy nadzieję będzie lepszy, mecze zostaną rozegrane i emocji nie zabraknie. Z terenu naszej gminy rozgrywki ruszą dla zespołów klasy ,,A” – LKS ,,BUK” Rudy, oraz klasy ,,B” – KS Stal Kuźnia Raciborska, LKS Jankowice i LKS Ruda Kozielska. O sytuacji ligowej poszczególnych naszych drużyn po rundzie jesiennej 2017 r. napiszemy już niebawem, ona bowiem może rzutować na postawę drużyn w meczach wiosennych. Jedno jest pewne – każda z naszych drużyn ma o co walczyć, jesteśmy więc pewni, że kilkanaście wiosennych kolejek stanowić będzie pasmo wielkich emocji dla kibiców. Z jakim skutkiem i dorobkiem drużyny zakończą sezon pokaże czas. Dzisiaj nie ma co oddawać się dywagacjom – tylko trzeba grać. Cele poszczególnych drużyn są bardzo różne. Dlatego właśnie w tym miejscu – na samym wiosennym starcie wszystkim klubom życzymy samych zwycięstw, wiele radości i szczęśliwej gry ( bez kontuzji ). Niech każdy zespól walczy z powodzeniem o postawiony cel – niezależnie, czy będzie to awans do klasy wyższej, utrzymanie się w danej lidze, czy też spokojny byt w środku tabeli. Nie pozostaje więc nam nic innego jak wydać wskazanie – nasi do boju!

Plan poszczególnych meczów:

^^^ ,,A” klasa:

Sobota, 24.03.2018 godz. 15:00

*** LKS Studzienna – LKS ,,BUK” Rudy

Plasująca się na drugim miejscu w tabeli Studzienna zmierzy się na własnym boisku z zespołem BUK-u Rudy. Gracze gospodarzy zdobyli dotąd 31 punktów. 10 meczów wygrali, w jednym dzielili się punktami z rywalami, natomiast w 4 musieli uznać wyższość rywali. Rudzki BUK po rozegraniu 15 meczów zgromadził na swym koncie 19 punktów. 5 meczów wygrał, 4 zremisował a w 6 zmuszony był do przełknięcia gorzkiej pigułki porażki. Łącznie pozwoliło to na zajęcie 10 miejsca. Według wskazań tabeli faworytem należy uznać ekipę Studziennej. Czy zespół ten nadal będzie kontynuował marsz w kierunku klasy okręgowej? A może głodne zwycięstwa Rudy okażą się lepsze? O tym przekonamy się już w dzisiaj. Jedno jest pewne. Emocji nie zabraknie. BUK im bliżej było końca jesiennej rundy zyskiwał bardziej miarowy boiskowy rytm gry i zdobywania punktów. Okres przygotowawczy w klubie został przepracowany bardzo solidnie. Mecze sparingowe pokazały, że w naszej drużynie drzemie ogromny kapitał. Na ile uda się go wyzwolić już dzisiaj. Chodzi o to, by zespół grał efektywnie i efektownie. Punkty są bowiem najważniejsze, ale pasmo nie wykorzystywanych sytuacji każdego kibica może przyprawić o prawdziwa palpitacje serca. Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy maja to już za sobą.

— Wynik z jesieni: 2:3 dla Studziennej

 

^^^ ,,B” klasa:

Sobota, 24.03.2018 godz. 15:00

*** KS Stal Kuźnia Raciborska – LKS Pawłów

Wynik z jesieni: 2:4 dla Kuźni

 

*** LKS Górki Śląskie – LKS Jankowice

Wynik z jesieni: 2:5 dla Górek Śląskich

 

*** LKS Naprzód 37 Krzyżkowice – LKS Ruda Kozielska

Wynik z jesieni: 4:0 dla Rudy Kozielskiej.

Redakcja