wtorek , 17 Wrzesień 2019
Home » Aktualności » BUK wygrał, Jankowice wyggggrrraaały, STAL i Koziołki poległy! Piłka toczy się dalej.

BUK wygrał, Jankowice wyggggrrraaały, STAL i Koziołki poległy! Piłka toczy się dalej.

Cały piłkarski weekend jest już za nami. W niedzielę mecz rozegrał LKS Jankowice. I wreszcie po kilkunastu z rzędu przegranych meczach – jest zwycięstwo! Może więc teraz wszystko się odmieni. Liczymy na to!

Pół piłkarskiego weekendu jest już za nami. I nich tylko ktokolwiek odważy się stwierdzić, że w dniu wczorajszym nie wykazaliśmy się wielkim kunsztem w swoich przedmeczowych zapowiedziach. Nasze radości, nadzieje, ale również obawy spełniły się bowiem w 100%. Dlaczego? Proszę poczytać.

Pięknym akordem zakończył się mecz rudzkiego BUK-u w Pszowie, skąd nasz zespół wraca z kompletem punktów.  Świetny meczu BUK zagrał na 3 akordy a wynik 0 : 3 dla naszej drużyny sam mówi za siebie. BRAWO!

Niestety nasze obawy w stosunku do meczu kuźniańskiej Stali potwierdziły się w pełni. Niestety nasz zespół wrócił wczoraj z Ocic bez punktu! Minimalnie przegrał 1:0, ale to Ocice zgarnęły całą pulę. Taki wynik mocno komplikuje sytuację Stali w walce o awans do klasy rozgrywek ,,A”. Nie przekreślajmy jednak szans w tym zakresie zespołu z terenu naszej gminy.

Również lanie w swoim meczu zebrały Koziołki. Pomimo tego, że zespól z Rudy Kozielskiej strzelił rywalom 2 gole, nie udało się zdobyć nawet 1 punktu. Gospodarze bowiem wpakowali w bramkę Koziołków 4 celne trafienia. Wielka szkoda.

Z wielką niecierpliwością czekamy więc na arcyważny mecz w klasie ,,B”. I nie ma co dywagować – Jankowice muszą odprawić zespół z Rzuchowa bez punktów. Tylko wygrana Jankowic pozwala zachować sympatycznej drużynie zza lasu piłkarski honor, bowiem o utrzymaniu się się tej drużyny w Serie ,,B” chyba musimy zapomnieć.

##### Wyniki z soboty:

^^^ ,,A” klasa – kolejka XXVII:

TS Górnik Pszów – LKS ,,BUK” Rudy  0:3

^^^ ,,B” klasa – kolejka XXVI:

LKS Pawłów – LKS Ruda Kozielska  4:2

LKS Ocice – KS Stal Kuźnia Raciborska  1:0.

#### Wynik z niedzieli:

LKS Jankowice                 2-1                 Strzelec Rzuchów

Redakcja

 

### Sobotnie zapowiedzi meczów:

Kolejny weekend – kolejne piłkarskie emocje w lokalnych ligach piłkarskich. Już w sobotę, niemal w samo południe rudzki ,,BUK” zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Pszów. Patrząc na aktualny układ w tabeli, faworytem meczu powinna być rudzka drużyna. Obydwa zespoły dzieli różnica 9 punktów na korzyć rudzkiego LKS-u. Na boisku w Pszowie nie będzie jednak łatwo o punkty. Jednak przy pełnej koncentracji i skuteczności nasz zespół wcale nie musi wracać z Pszowa z pustymi rękami. Oby.

W klasie rozgrywek ,,B” zespół z Pawłowa zagra u siebie z Koziołkami. Mamy nadzieję na chociażby 1 punkcik dla Koziołków, ale miejmy w świadomości to, że zespół z Pawłowa ,,idzie” na awans do klasy ,,A”. Może więc być bardzo ciężko.

Niełatwo również może mieć zespół kuźniańskiej Stali. Ocicie u siebie zawsze są groźne. Stal musi bezwzględnie gromadzić komplety punktów. Oczywiście, jeżeli dalej na horyzoncie zespół ten ma awans do wyższej  klasy rozgrywek.

Z kolei Jankowice w niedzielę gościć będą jedenastkę z Rzuchowa.  I jest to mecz na samym dnie tabeli serie ,,B”. Ten mecz jest niepowtarzalną okazją dla Jankowic by uciec z ostatniego miejsca tabeli i zamienić się pozycjami w tabeli ze swoim niedzielnym rywalem. Ten mecz trzeba jednak wygrać. Czy tym razem wygrana jest w zasięgu jankowickiego klubu? Czas pokaże. Przegrana Jankowic pokaże już tylko jedno – pakowanie się i ,,podróż” do Serie ,,C”.

Zespół z Siedlisk swój kolejny mecz rozegra w niedziele w Bolesławiu. Trudno dać wiarę temu, by Płomień ,,dokopał” wiceliderowi Serie ,,C”. Ale, któż to wie.

^^^ ,,A” klasa – kolejka XXVII:

*** Sobota, 26.05.2018 r. godz. 13:00

TS Górnik Pszów – LKS Buk Rudy

^^^ ,,B” klasa – kolejka XXVI:

*** Sobota, 26.05.2018 r. godz. 17:00

LKS Pawłów – LKS Ruda Kozielska

LKS Ocice – KS Stal Kuźnia Raciborska

*** Niedziela, 27.05.2018 r. godz. 15:00

LKS Jankowice – LKS Strzelec Rzuchów

^^^ ,,C” klasa grupa II – kolejka XVII:

*** Niedziela, 27.05.2018 godz. 16:00

LKS Ruch Boleslaw – LKS Płomień Siedliska.    Redakcja